Do sieci wyciekły wideo i zdjęcia konsoli Project Q od PlayStation. Sprzęt działa na Androidzie

PlayStation - wyciekły zdjęcia i film przedstawiające nowa konsolę Sony
Newsy PS5

Do internetu trafiło sporo zdjęć, a nawet film pokazujące w całej okazałości nowy “pół-handheld” PlayStation Project Q. Sprzęt działa na systemie Android.

Sony ma pełne ręce roboty. W tym roku ma zadebiutować PS5 w wersji Slim (które ponoć takie “Slim” wcale ma nie być), a do tego korporacja rzekomo szykuje PS5 Pro. Obydwa te sprzęty są raczej mocno pożądane przez graczy. W przeciwieństwie do Project Q, które wydaje się konsolą w zasadzie dla nikogo. Od zapowiedzi konsolkę otaczają tylko kontrowersje.

Project Q nie jest bowiem handheldem w pełnym tego słowa znaczeniu; nie jest to także konsola do streamingu gier. Do działania potrzebuje PS5 i opiera się wyłącznie ma streamowaniu gier z “dużej” konsoli. Jednocześnie oznacza to, że nie zagramy z dala od salonu, w którym ustawiliśmy “piątkę”. Nowe informacje, które poznaliśmy za sprawą opublikowanych w internecie obrazków (np. na Imgurze) sugerują jednak, że sprzęt może być potencjalnie modyfikowalny.

Zdjęcia przedstawiają konsolę w całym jej jestestwie, bez renderów. Do tego możemy zobaczyć jej wnętrze po zdjęciu ekranu. Szczególnie ciekawi jednak fakt, iż PlayStation oparło sprzęt na systemie Android, a nie na własnym OS (jak choćby Vita). To… dobrze. Oznacza to, że moderzy mogą ewentualnie zmodyfikować konsolę tak, aby dało się na niej odpalić np. GeForce Now czy Xbox Cloud. Wtedy Project Q zaczyna mieć więcej sensu i staje się sensowną alternatywą dla choćby Logitech G Cloud.

Jakby tego było mało – dostaliśmy też wideo, z którego pochodzą screeny. Co tu dużo mówić – obejrzycie sami, póki Sony nie postanowiło zdjąć filmu, który chyba nie miał jeszcze trafić do szerokiej publiki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie