Na nowym handheldzie PlayStation nie pogramy zbyt długo. Graczom się to nie spodoba

PlayStation Project Q będzie oferował katastrofalnie małą baterię
Newsy PS5

Nowe nieoficjalne informacje w sprawie PlayStation Project Q nie napawają optymizmem. Wychodzi na to, że bateria urządzenia nie starczy na długą rozgrywkę.

Na ostatnim PlayStation Showcase Sony oficjalnie ujawniło Project Q – nowy handheld, który niestety nie jest oczekiwaną Vitą 2. Tym razem dostaniemy przenośne urządzenie do streamingu, bez możliwości odpalania natywnie gier. Tak, do działania musimy mieć PS5 z zainstalowanymi grami. No i, jak się domyślacie, na Project Q zagramy co najwyżej w łóżku. Totalnie mija się to z ideą konsol przenośnych, a i urządzenia do streamingu mogą pozwalać na znacznie więcej. Nic dziwnego, że fani nie pozostawili na Sony suchej nitki.

Teraz pojawiły się nowe informacje o tym sprzęcie. Ponownie są nieoficjalne, ale pochodzą od Toma Hendersona, czyli osoba, która bardzo rzadko się myli. Insider na swojej stronie donosi o długości działania na jednym naładowaniu urządzenia. Wychodzi na to, że bateria nie będzie zbyt pojemna.

Przygotujcie się, ponieważ Insider Gaming rozumie, że żywotność baterii Project Q wyniesie około 3-4 godzin. Tak, dobrze przeczytaliście. Przynajmniej Project Q jest zgodny z marką DualSense, która ma krótką żywotność baterii.

– informuje Tom Henderson

3-4 godziny na jednym naładowaniu brzmi kuriozalnie. Mamy tu sprzęt bez natywnego odpalania gier, wymagający PS5 i w zasadzie przeczący idei handhelda i to jeszcze z tak małą baterią. Faktycznie – nie tylko wygląda jak DualSense z ekranem, ale zapewne i działać będzie jak DualSense z ekranem. Urządzenie może i ma sens, jeżeli ktoś ma w domu wiecznie okupowany telewizor i chciałby sobie pograć, ale Project Q i tak raczej nie dostarczy porównywalnego komfortu z rozgrywki. Wydaje się, że sprzedaż urządzenia może być sporym problemem dla PlayStation.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie