PlayStation oficjalnie zapowiada przenośne Project Q. Niestety, fani są rozgoryczeni

PlayStation Project Q nie będzie tak drogie? Microsoft mógł się wygadać
Newsy PS5

Na wczorajszym PlayStation Showcase nie brakowało też zapowiedzi nowego sprzętu. PlayStation Project Q to nowy handheld, ale… nie spodobał się graczom.

Okazuje się, że Project Q Lite, o którym wcześniej słyszeliśmy sporo nieoficjalnych informacji, faktycznie istnieje. Na wczorajszym PlayStation Showcase 2023 firma zaprezentowała szereg nowości z myślą o posiadaczach PS5. I chyba w tym właśnie problem – nie spodziewajcie się pełnowymiarowego handhelda. Zamiast tego otrzymacie sprzęt do strumieniowania tytułów odpalanych na większej konsoli.

PlayStation Project Q nie spodobał się graczom

Valve ma swojego Deck’a, a nawet ASUS niedawno przedstawił projekt swojej konsoli, która ma spore szanse zatrząść rynkiem przenośnych urządzeń do grania. Cały czas króluje jednak Nintendo Switch, więc co z innymi gigantami? Otóż PlayStation zapowiedziało Project Q. Cały zwiastun i prezentację nowej konsoli znajdziecie na filmie poniżej. Problem w tym, że nie absolutnie mowy, aby uznawać ten sprzęt za coś innego, niż całkiem atrakcyjny (ale czy potrzebny?) dodatek do PS5.

Samo urządzenie wygląda w zasadzie jak kontroler DualSense ze wsadzonym pośrodku 8-calowym ekranem LCD. Project Q ma łączyć się z PS5 za pomocą funkcji Remote Play (przez Wi-Fi), więc nie pogramy też z dala od domu. Oczywiście gry muszą być zainstalowane na “piątcę”. Czy to się lekko nie mija z celem istnienia handheldów? Dodatkowo zaprezentowano również nowy model bezprzewodowych słuchawek dokanałowych, które akurat wyglądają naprawdę nieźle.

Szkoda tylko, że samo Project Q nie zachwyciło fanów. W serwisie YouTube dominują łapki w dół (dzięki za wtyczkę do Chrome!) – wideo z IGN ma ich aż 10 tys. (5,5 tys. łapek w górę), a oficjalny materiał – 15 tys. (14 tys. pozytywnych głosów). W komentarzach gracze nie przebierają w słowach i określają nowe urządzenie jako “bezcelowe”, “bezsensowne” i będące “zmutowaną kopią WiiU”. “Cieszę się, że PlayStation wskrzesza WiiU” – śmieją się niektórzy. “Drogie Sony, gdy mówiliśmy, że chcemy nowego handhelda, nie chodziło nam o telefon z przyklejonym padem” – punktują inni.

Nie znamy jeszcze daty premiery urządzenia ani jego ceny (która może okazać się kluczowa). Wiemy, że Project Q zadebiutuje w tym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie