Podsumowanie PlayStation Showcase. Oto wszystko, co zaprezentowano

PlayStation Showcase - podsumowanie, wszystkie zwiastuny, co się działo
Newsy PS4 PS5

PlayStation Showcase trwało ponad godzinę i dość sporo się na nim wydarzyło. Tutaj znajdziecie wszystkie informacje i materiały w jednym miejscu.

Zapraszam do naszego podsumowania wydarzenia, które odbyło się ubiegłego wieczoru. PlayStation Showcase miało totalnie nas zmiażdżyć, ale… w moim przypadku aż tak się nie stało. Z jednej strony do szczęścia wystarczy mi tylko zwiastun Alana Wake’a 2, ale fani gier PlayStation również mogli liczyć na pokaz Marvel’s Spider-Man 2 czy nowej gry studia Heaven, Fairgame$. Warto jednak zaznaczyć, że zdecydowana większość zapowiedzi trafi też na PC i Xboksy, więc jeżeli liczyliście na potężny pokaz nowości z myślą wyłącznie o PS5, to raczej się srogo zawiedziecie.

Zdecydowanie najjaśniejszym punktem było potwierdzenie wieloletnich plotek – powstaje remake Metal Gear Solid 3! Seria faktycznie ma doczekać się wskrzeszenia, a to tylko początek. Wraz z remake’iem, Konami pracuje nad remasterami całej kolekcji gier (oryginalna trylogia pod postacią Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1).

Drugim ważnym pokazem było ujawnienie rozgrywki z Marvel’s Spider-Man 2. Gra wygląda, co tu dużo mówić, fenomenalnie i nieporównywalnie lepiej od poprzednich części. Pojawi się Lizard, Kraven i, rzecz jasna, Venom. Będzie, co robić. Fani horrorów powinni jednak zwrócić uwagę na materiał z datą premiery z Alana Wake’a 2. Ten tytuł również imponuje graficznie, ale pod względem klimatu nie mam mu absolutnie nic do zarzucenia.


Poniżej znajdziecie wszystkie zwiastuny i gameplaye, które ujawniono w trakcie nieco ponad godzinnego pokazu PlayStation Showcase 2023:

Nie wiem, ile osób dojrzy ten dopisek, ale podzielcie się swoimi przemyśleniami na temat pokazu. Warto było tyle czekać?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie