PlayStation niemalże potwierdziło filmy Days Gone, MediEvil i nie tylko. Coraz więcej adaptacji w produkcji

PlayStation pracuje nad filmami Days Gone, MediEvil i nie tylko
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

PlayStation odpaliło nową stronę poświęconą swojemu działowi adaptacji filmowych i serialowych. Wynika z niej, że w przygotowaniu jest wiele filmów z udziałem uwielbianych bohaterów gier Sony.

PlayStation idzie za ciosem i pod niezwykle udanym serialu The Last of Us planuje wydać kolejne adaptacje. Tych może zadziwiająco wiele, a nie wszystko zostały potwierdzone. Do tej pory wiemy, że Amazon czuwa nad serialem God of War. Do tego Netflix zajmuje się serialową adaptacją Horizon, a swój film otrzyma również Ghost of Tsushima. Jakby tego było mało, ponoć powstaje również filmowa wersja Days Gone.

PlayStation Productions może czuwać nad wielką liczbą projektów

Sony wystartowało więc z nową stroną internetową, która pokazuje nam specjalny dział filmy zajmujący się serialami i filmami na podstawie bestsellerowych IP. PlayStation Productions, bo o nim mowa, dostało nawet film, w którym zapoznamy się z “misją” filmowców. To właśnie na nim migają postacie z gier, których adaptacji nie zapowiedziano lub potwierdzono.

Pierwszy z nich to wspomniany już film Days Gone. Deacon St. John pojawia się na powyższym materiale w tle, ale jest wyraźnie dostrzegalny, co nie umknęło internautom. Jakby tego było mało, widać tam również nogi innego kultowego bohatera gier od Sony – Sir Daniela Fortesque, czyli kościotrupa znanego z serii MediEvil!

Film MediEvil nie został potwierdzony ani zapowiedziany, ale wiarygodności tym sugestiom dodaje fakt, że na tweeta zareagowała dwójka hollywoodzkich scenarzystów. Ben Mekler i Chris Amick dali mocny wyraz temu, że mogą być zaangażowani w produkcję lub coś o niej wiedzieć.

Jakby tego było mało, podobno powstaje także filmowa adaptacja Gravity Rush. Mówiono o niej już od dawna, ale większość fanów raczej spodziewała się, że nic z tego nie wyjdzie. W końcu milczano przez wiele lat. Teraz jednak rzekomy wysoko postawiony pracownik PlayStation Polska miał napisać w prywatnej wiadomości jednemu z internautów, że taki film wciąż powstaje. Co więcej, scenariusz ma być gotowy, a on sam dostał polecenie, aby przygotować materiały reklamowe związane z grą.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie