Sony szykuje film oparty na Days Gone. Jest już faworyt do roli Deacona St. Johna

Days Gone - Sony planuje kolejną filmową adaptację gry
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Kolejna popularna gra od Sony zostanie przeniesiona na wielki ekran. Tym razem chodzi o film oparty na Days Gone.

Portal Deadline informuje, że po kasowym sukcesie Uncharted Sony chce nakręcić film oparty na kolejnej grze. W temacie adaptacji pojawiają się już nawet pierwsze nazwiska. Główną rolę Deacona St. Johna mógłby objąć Sam Heughan. Szkockiego aktora możecie kojarzyć przede wszystkim jako Jamiego Frasera w seiralu Outlander; zagrał także w produkcjach takich jak Szpieg, który mnie rzucił czy Bloodshot.

Days Gone opowiada o świecie po apokalipsie zombie. Deacon St. John, dawny członek gangu motocyklowego, próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Poszukuje również swojej partnerki, która mogła nie przeżyć apokalipsy. Wiadomo już, że – podobnie jak w grze – motocykl Deacona to szczególnie istotny element. Według źródeł portalu Deadline ma on pełnić funkcję konia we współczesnym postapokaliptycznym westernie.

Scenariusz ma tworzyć Sheldon Turner, czyli scenarzysta nominowany do Oscara za film W chmurach z 2009 roku. Turner będzie również producentem, wraz z Jennifer Klein (Vendetta Productions) oraz Asadem Qizilbashem i Carterem Swanem z ramienia Sony PlayStation Productions. Nazwiska potencjalnego reżysera jak na razie nie poznaliśmy.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie