Netflix zdecydował, kto stworzy serial Horizon Zero Dawn. Showrunner już pracował z platformą

Serial Horizon Zero Dawn ma showrunnerów. Pracowali już z Netfliksem
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Serial Horizon Zero Dawn powoli rusza do przodu. Wiadomo już, kto zajmie się produkcją – to twórca, który współpracował już z Netfliksem.

W prace zaangażował się Steve Blackman w ramach swojej nowej wieloletniej umowy z platformą streamingową. Dzięki temu jego nowo założona firma producencka Irish Cowboy otrzymała szansę stworzenia dwóch nowych seriali: osadzonego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Orbital oraz właśnie adaptacji popularnej gry Sony.

Blackman jest już odpowiedzialny za jeden z hitów Netfliksa – The Umbrella Academy. Swój wkład miał także w takie produkcje jak Altered Carbon, Fargo oraz Kości. Serial Horizon Zero Dawn to kolejny projekt, w którym będzie showrunnerem, a ściślej – jednym z showrunnerów. Drugą osobą na stanowisku zostanie Michelle Lovretta, scenarzystka współpracująca już wcześniej z Blackmanem na planie Umbrella Academy.

Całość powstaje przy wsparciu Sony Pictures Television i PlayStation Productions. Jak na razie nie wiadomo, kto mógłby wcielić się w główną bohaterkę.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie