PlayStation Portal złamane. Gracze już odpalają gry natywnie na konsoli

PlayStation Portal zostało oficjalnie złamane | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Konsola PlayStation Portal została oficjalnie złamana. W sieci pojawia się coraz więcej doniesień o odpalaniu gier z innych systemów i to w natywnej wersji.

Nie trwało to długo, bo zaledwie po ponad dwóch i pół miesiąca przenośna konsola PlayStation Portal została już złamana. Sprzęt nie miał wyszukanych zabezpieczeń, a teraz zyskał mnóstwo nowych funkcji. I to takich, które mogą zadowolić fanów tego “starego” PSP.

PlayStation Portal złamany – da się grać natywnie?

W swojej recenzji przenośnej pół-konsoli Sony pisałem, że to “udany sprzęt dla tych paru graczy”. Bo generalnym problemem jest fakt, że nie każdy znajdzie tu cokolwiek, aby usprawiedliwić wydanie na nią pieniędzy. Może i cena nie jest zaporowa, ale sprzęt pozwala jedynie na granie w gry odpalone w tym samym momencie na PS5. To z kolei przekłada się na potrzebę znajdowania się jak najbliżej “dużej” konsoli. No i musicie mieć dobry internet. Niby da się grać wszędzie tam, gdzie jest Wi-Fi, ale nie jest to aż tak komfortowe.

Z pomocą przychodzą – klasycznie już zresztą – hakerzy. Donoszą oni, że udało im się złamać zabezpieczenia sprzętu. Teraz konsola nie musi opierać się wyłącznie na połączeniu internetowym i streamingu PS Remote Play. Udało się uruchomić emulator gier z PSP. Na poniższym zdjęciu, mającym być dowodem na potwierdzenie rewelacji, widać odpalone GTA III. Tak, natywnie.

Po ponad miesiącu ciężkiej pracy, PPSSPP działa natywnie na PlayStation Portal. Tak, zhakowaliśmy go. Z pomocą xyz i ZetaTwo.

– informuje jeden z hakerów, Andy Nguyen

Grzebanie w systemie PS Portal może skłonić Sony do działania. Firma jak na razie nie pokusiła się o skomentowanie sytuacji, lecz nie zdziwiłbym się, gdyby programiści szykowali aktualizację, mogącą naprawić “lukę” (lub inną przyczynę “włamu”) w sprzęcie. Niemniej z czysto technicznego punktu widzenia to spore osiągnięcie, choć zdecydowanie nie takie, które należałoby powtarzać w domu. Hakerzy informują, że nie mają obecnie planów wypuszczenia swojego software’u, który “wymaga jeszcze pracy”. Jako ciekawostkę mogę tylko zaznaczyć, że internauci w końcu odkryli, iż w środku urządzenia znajdziemy około 6 GB dostępnej pamięci.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie