PlayStation pobija Rekord Guinnessa. Sony chwali się certyfikatem

Sony rozpoczyna świętowanie 25. rocznicy marki PlayStation ogłaszając, że znalazła ona miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Za co?

Szarak (pierwszy model PlayStation) obchodzi dzisiaj 25. urodziny i Sony już wczoraj zapowiedziało, że z tej okazji będzie tydzień świętowania wypełniony różnymi atrakcjami. Jim Ryan, prezes i dyrektor SIE, napisał nawet list do graczy, wspominając o Polsce.

Teraz Sony ujawniło, że PlayStation trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa, lecz nie jako jedna konsola, lecz jako cała marka. A przyczyna jest następująca – sprzedaż.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy certyfikat najlepiej sprzedającej się marki domowej konsoli do gier wideo, z ponad 450 milionami egzemplarzy sprzedanych jednostek – pierwszego PlayStation, PS2, PS3 i PS4. Wynik został zliczony przez GWR (Guinness World Records) do dnia 7 listopada tego roku.

Czekamy teraz na kolejne atrakcje w ramach świętowania ćwierćwiecza PlayStation i oczywiście liczymy na petardę w postaci jakiś informacji o PS5. Nowa generacja debiutuje pod koniec przyszłego roku (w okresie świątecznym) i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem Sony, podniesie wspomniany wynik łącznej sprzedaży marki do grubo ponad pół miliarda egzemplarzy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: