25 lat PlayStation! Sony wspomina o Polsce i szykuje atrakcje, a my czekamy na PS5

Sony szykuje się do świętowania ważnej rocznicy. 25 lat temu na rynku pojawiło się pierwsze PlayStation, a Sony zaznacza, że od początku dbało o lokalne rynki, by również gracz z Polski czuł się częścią wielkiej społeczności. Przed nami tydzień świętowania i kto wie – może usłyszymy coś o PS5.

Jim Ryan napisał list do graczy zapowiadając wielkie atrakcje na ten tydzień. Wszystko z okazji 25. lecia PlayStation – pierwsza konsola pojawiła się w sprzedaży dokładnie 3 grudnia 1994 roku. Prezes i dyrektor generalny SIE wspomina również o Polsce w kontekście samych początków marki. Sony zaznacza, że bardzo się starało, by w latach 90. tworzyć międzynarodową społeczność.

PlayStation – wszystkiego najlepszego!

Oto list Jima Ryan’a do fanów PlayStation:

3 grudnia 1994 roku, 25 lat temu, pierwsza konsola PlayStation zadebiutowała w Japonii. Ken Kutaragi, początkujący w firmie Sony, wraz ze swoim zespołem postanowił ulepszyć gry wideo jako formę rozrywki, z której każdy może się cieszyć, i stworzyć platformę dla twórców gier, aby mogli wyrażać swoją kreatywność. Pierwszego dnia PlayStation sprzedała się w nakładzie 100 000 sztuk w Japonii i stała się pierwszą domową konsolą, która przekroczyła 100 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie.

Zdobyliśmy społeczność graczy, ponieważ PlayStation oferuje doświadczenia wykraczające poza to, co ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić w ramach domowej konsoli. Od samego początku otworzyliśmy nasze ramiona dla programistów, zapewniając im narzędzia i technologię do tworzenia pięknych, ekspansywnych światów i eksperymentowania z nowymi pomysłami. Takie podejście doprowadziło do różnorodności gier, z których znane jest PlayStation, co jest jest prawdziwym znakiem rozpoznawczym na każdej generacji.

W ciągu ostatnich 25 lat PlayStation była liderem w dziedzinie gier i jestem zaszczycony, że jestem częścią zespołu od samego początku. Pomagając założyć firmę w Europie, pamiętam, że musiałem zaczynać od zera od wielu rzeczy, od zatrudniania pracowników po zamawianie mebli.

Wtedy koncentrowaliśmy się na obsłudze lokalnych rynków, aby zapewnić, że gracz w Polsce poczuje się częścią szerszej społeczności PlayStation tak samo, jak ktoś w Wielkiej Brytanii, Japonii lub ze Stanów Zjednoczonych. Wspierani przez zapalonych fanów z całego świata, nasza działalność znacznie się rozwinęła, a nasza koncentracja na społeczności jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Patrzę z pokorą na to, jak gracze, którzy dorastali na PlayStation, przekazują miłość do gier swoim dzieciom, które teraz grają na PS4.

W imieniu nas wszystkich z dywizji PlayStation – dziękujemy za wspólną podróż. Nie możemy już się doczekać, aby świętować to, co jeszcze przed nami!

A przed nami PlayStation 5

Oficjalny komunikat Sony brzmi, że premiera PS5 nastąpi w okresie świątecznym 2020 roku, co pozwala z niemal całą pewnością podejrzewać, że konsola pojawi się w sprzedaży tuż przed Black Friday 2020. Dodatkowo, jeśli Japończycy nie będą chcieli przegapić amerykańskiego Święta Dziękczynienia, powinni dostarczyć sprzęt na rynek przed 26 listopada 2020. Inna sprawa to Europa, gdzie premiera może nastąpić nieco później, lecz również w listopadzie. Dla przypomnienia – PlayStation 4 pojawiło się w Ameryce Północnej 15 listopada, a w Europie 29 listopada.

Sony zapowiada tydzień świętowania, a my liczymy, że wśród wspominków dotyczących poprzednich generacji, znajdzie się również coś o next-genie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: