PlayStation reaguje na kolejne oskarżenia o dyskryminację kobiet

playstation logo
PS4 PS5

W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy, że PlayStation zostało pozwane za domniemaną dyskryminację kobiet w miejscach pracy.

Niedawno do oskarżeń dołączyło osiem kolejnych kobiet. W ich zeznaniach, poza dyskryminacją wymienia się też między innymi molestowanie seksualnie oraz niemożność rozwiązania problemów wewnątrz firmy.

Sony wreszcie zareagowało. W sieci pojawiło się oświadczenie, w którym firma zapewnia, że podejmuje odpowiednie kroki w celu rozwiązania sprawy.

Firma Sony Interactive Entertainment poważnie traktuje treść nowo złożonych oświadczeń. Choć większość z nich została złożona przez byłe pracowniczki, które nie pracują już w SIE, SIE zajęło się lub zajmie się w odpowiednim czasie kwestiami w nich poruszonymi, ponieważ SIE ceni swoje pracowniczki i podejmuje aktywne działania, aby zapewnić im wszelkie możliwości rozwoju i bycia wysłuchanymi.

– czytamy w oświadczeniu PlayStation opublikowanym przez Axios

O podobnych problemach w firmach związanych z gamingiem słyszy się od dłuższego czasu. Czołowym przykładem toksycznego środowiska pracy jest Activision Blizzard, a tuż za spółką plasują się Ubisoft oraz Quantic Dream. Sprawa PlayStation jest jednak o tyle nietypowa, że sam Jim Ryan skrytykował Activision Blizzard za bagatelizowanie problemów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie