PlayStation - kontroler do gier mobilnych

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation opatentowało dość nietypowy kontroler, ale nie do swoich konsol

W sieci pojawił się nowy patent PlayStation. Firma przygotowuje kontroler do smartfonów, który najpewniej pomoże w ekspansji na rynek mobilny.

Zaprezentowany pad wygląda jak DualShock 4 z miejscem na smartfona zamiast panelu dotykowego. Całe urządzenie przypomina nieco inne, podobne kontrolery do smartfonów, choć zdaje się być nieco dłuższe. W efekcie kontroler wygląda na dość nieporęczny, choć ciężko to ocenić bez sprawdzenia go w praktyce.

Oczywiście inne kontrolery przeznaczone dla telefonów bazują na podobnych rozwiązaniach. Odnoszę jednak wrażenie, że propozycja PlayStation będzie odrobinę zbyt masywna. Rzecz jasna jeśli trafi na rynek – to tylko patent. Możliwe więc, że takie urządzenie nie pojawi się w sprzedaży i opublikowany dokument może być tylko jednym z wielu projektów, które zarezerwowało Sony.

Firma zapowiada większe wejście z grami na smartfony i tablety od dłuższego czasu. Niedawno sam Jim Ryan przypomniał o tej inicjatywie. Najpewniej wkrótce zobaczymy więcej gier bazujących na markach Sony zmierzających na urządzenia mobilne. Na ten moment nie ujrzeliśmy żadnej konkretnej zapowiedzi poza wipEout Rush, które jest już dostępne w Google Play oraz App Store i zostało przygotowane przez Rogue Games. Niemniej kolejne tytuły z pewnością są już w drodze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%