PlayStation odkupiło znaną markę od Konami? Nie dajcie się nabrać

Tło PlayStation i Big Boss z Metal Gear Solid
PS4 PS5

Niedawno w sieci pojawił się „przeciek” sugerujący, że PlayStation przejęło od Konami pewną bardzo popularną markę. Wiele serwisów informacyjnych podchwyciło tę wieść, ale jeśli liczyliście, że to prawda, będziecie rozczarowani.

„Informator” sam przyznał się, że zmyślił wiadomość, aby zdobyć obserwujących na Twitterze. Możemy więc z całą pewnością uznać, ze nie jest on wiarygodnym źródłem doniesień.

To konto miało być w zasadzie The Onion (amerykański odpowiednik ASZdziennika – red. ) dla przecieków o grach. Zacząłem od opublikowania bardzo niejasnej plotki i umieściłem ją na Reddicie, myśląc, że może zdobędę 80 followersów czy coś, ale wszystko wybuchło.

– napisał fałszywy informator na Twitterze

Na szczęście zdementowanie tej plotki niewiele zmienia w kwestii tego, co może dziać się z markami Konami. Silent Hill, Metal Gear Solid i Castlevania rzekomo mają powrócić na rynek w formie nowych gier.

Wiarygodne źródła wskazują, że nowa odsłona Silent Hill w istocie znajduje się w produkcji i odpowiada za nią Hideo Kojima – finansowaniem projektu ma zająć się PlayStation. Jeśli chodzi o Metal Gear Solid, podobno powstaje remake MGS3, którego produkcją zajmuje się chińskie studio Virtuos. Oczywiście obie te wieści są nadal niepotwierdzone, ale zweryfikowało je parę sprawdzonych źródeł.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie