PlayStation przejmuje kolejne studio. Dalsze plany rozwoju firmy brzmią ambitnie

PlayStation przejmuje kolejne studio. Deweloperzy zapowiadają grę
Mobile Newsy PS4 PS5

PlayStation nieco ostatnio zwolniło tempo, ale wciąż zainteresowane jest przejęciami. Nowym nabytkiem firmy jest Savage Game Studio, twórcy gier mobilnych.

PlayStation w poście na swoim blogu przekazało wieści o przejęciu kolejnego studia. Firma niedawno oficjalnie zakończyła akwizycję Bungie i powitało docenionych deweloperów w swojej rodzinie. Teraz wiemy, iż do powiększającej się rodziny „niebieskich” dołączyło Savage Game Studio.

PlayStation wita Savage Game Studio

Jak czytamy we wpisie, są to deweloperzy odpowiadający przede wszystkim za różnego rodzaju gry mobilne. Firma chwali talent twórców oraz skłonność do „nieustraszonego odkrywania nowych, śmiałych pomysłów”. Nabytek ma przyczynić się do dalszego pogłębiania „innowacji” w grach od tego wydawcy.

„Dlaczego więc” – być może myślisz sobie – „dołączyliście do PlayStation Studios?”. Zawarliśmy tę umowę, ponieważ wierzymy, że kierownictwo PlayStation Studios szanuje naszą wizję tego, jak możemy najlepiej działać i odnosić sukcesy, a także dlatego, że oni również nie boją się podejmować ryzyka. Wszystko to, plus możliwość potencjalnego wykorzystania niesamowitego katalogu IP PlayStation i fakt, że będziemy korzystać z takiego wsparcia, jakie tylko oni mogą zapewnić… Trudniejszym pytaniem do odpowiedzi byłoby „dlaczego nie?”.

– wyjaśnia Michail Katkoff, CEO Savage Game Studio

W dalszej części wpisu PlayStation porusza temat wcześniej składanych obietnic. Przypominają, że wciąż spełniają zobowiązanie do eksplorowania swoich znanych IP w wersji na PC. Do tego nie zamierzają porzucać ambitnych gier AAA dla jednego gracza. Niedługo w końcu wychodzi God of War Ragnarok, który potwierdza te słowa. Na nim, rzecz jasna, ma się wcale nie skończyć.

Coraz więcej gier mobilnych

Nasze wysiłki w zakresie gier mobilnych będą miały podobny charakter, zapewniając więcej sposobów na zaangażowanie większej liczby osób w nasze treści i starając się dotrzeć do nowych odbiorców, którzy nie znają PlayStation i naszych gier. Savage Game Studios dołącza do nowo utworzonego działu PlayStation Studios Mobile, który będzie działał niezależnie od naszych prac nad konsolami i skupi się na innowacyjnych, mobilnych doświadczeniach opartych na nowych i istniejących IP PlayStation.

– czytamy we wpisie

PlayStation zamierza więc wydawać jeszcze więcej gier mobilnych, które do tej pory były dość zaskakująco pomijane. Możemy spodziewać się „mniejszych” wersji wielkich i popularnych marek. Zapewne może chodzić m.in. o The Last of Us, Horizon, God of War i inne.

Jakby tego było mało, Savage Game Studio pracuje już nad swoją pierwszą grą, którą wydadzą „niebiescy”. Mowa o „mobilnej grze-usłudze AAA”. Niestety, projekt jeszcze nie został oficjalnie zapowiedziany, także musimy czekać na więcej informacji w jego sprawie.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie