Bungie oficjalnie dołączyło do rodziny PlayStation. Przejęcie dobiegło końca

PlayStation oficjalnie wita Bungie w rodzinie swoich studiów
Newsy PS4 PS5

Wielkie przejęcie zostało zamknięte. Bungie już oficjalnie stało się kolejnym członkiem rodziny PlayStation. Studio podkreśla swoje plany na przyszłość.

Przejęcie Bungie przez PlayStation okazało się swego czasu najbardziej komentowanym tematem w internecie. To o tyle zastanawiające, że historyczny deal Microsoftu i Activision wydawał się o wiele bardziej imponującym wydarzeniem. Warto jednak zaznaczyć, że samo Bungie niegdyś kojarzyło się przede wszystkim z gigantem z Redmond i teraz zasadniczo należy do konkurencji.

Mimo iż Bungie do Microsoftu nie weszło (choć były ponoć takie plany), firma znalazła swój nowy dom w rodzinie studiów PlayStation. Jak japońska firma chwali się w swoich social mediach – Bungie już oficjalnie dołączyło do portfolio deweloperów pod skrzydłami “niebieskich”.

Naszą wizją jest uczynienie z Bungie najlepszego miejsca pracy w branży rozrywkowej – centrum kreatywnej i technicznej doskonałości dla naszego zespołu, naszych graczy i społeczności, które nazywamy domem.

– napisał Pete Parsons, CEO Bungie, na Twitterze

Co w przyszłości planują twórcy Destiny? Otóż okazuje się, że wciąż pozostaną niezależni pod kątem kreatywnym. Choć szczegółów na temat ich nowej gry nie znamy, wiemy, że chodzi o jakiś produkt live service. W końcu PlayStation ma szalenie rozbudowany katalog gier singleplayer. Mało w portfolio posiadają jednak gier-usług. Z pewnością Bungie może okazać się zauważalnym krokiem w przód w kierunku tworzenia długożyjących gier wieloosobowych na konsole Sony.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie