PlayStation Studios - logo na tle gier

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation ma kupić parę studiów. Na celowniku może nawet Polska

PlayStation ostatnio nie próżnuje z zakupami. Niedawno przejęto Bluepoint Games, a w drodze najpewniej są kolejne zakupy. Może ich być naprawdę dużo.

Twierdzi tak inwestor, Adam Berggren, publikujący na łamach MarsipanGames. Według jego przewidywań, Sony Interactive Entertainment ma mieć przygotowane między 13 a 18 miliardów funtów na potencjalne przejęcia. To oczywiście tylko spekulacja.

Ciekawsze jest to, że PlayStation miałoby być teraz w fazie znacznego rozwoju. Oznacza to, między innymi, przejęcie kolejnych studiów. Nie spodziewajmy się jednak, że Sony kupi jakiegoś giganta branży. Korporacja skupi się raczej na zdobywaniu nieco mniejszych firm.

Podczas gdy Sony, w teorii, mogłoby przejąć bardzo dużą firmę i pozwolić sobie na to, musimy również pamiętać o tym, że musieliby przejąć każdego pracownika w firmie i wziąć na siebie wiele dodatkowych kosztów poza samym przejęciem.
Dlatego podejrzewam, że podczas gdy Sony będzie bardziej agresywne, nadal będzie bardzo strategicznie wybierać, ponieważ w zasadzie każdy element firmy, którą przejmują musi pasować do ich planów i ogólnej strategii.

– czytamy w raporcie Adama Berggrena

Co więcej, zdaniem Berggrena, Sony miałoby skupić się na rejonach świata, w których nie posiada zespołów. Inwestor spekuluje, że PlayStation mogłoby zgarnąć studio w Polsce, Japonii, Chinach lub Kanadzie.

Poza tym spodziewam się też jakichś przejęć w krajach/obszarach, w których Sony ma braki. Wierzę, że może być wiele potencjalnie interesujących firm na Wschodzie, głównie w Japonii i Chinach, ale także w części Europy, jak Polska, a może w Kanadzie.

– kontynuował

Niemniej wszystkie powyższe spekulacje to tylko gdybania, choć poparte sensownymi dowodami. Trzeba pamiętać, że dalsze ruchy Sony są dobrze strzeżonymi tajemnicami i dowiemy się o nich dopiero wtedy, kiedy korporacja tego zechce. Chyba, że w sieci wcześniej pojawi się niespodziewany przeciek – tak jak to było w przypadku Bluepoint.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%