Sony zapowiada aż 5 nowych gier na PS5 oraz PC

PlayStation dostanie nowe gry first-party w 2024 roku | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

PlayStation zapowiedziało 5 nowych gier powstających w ramach inicjatywy India Hero Project. Nie spodziewajcie się jednak przełomowych tytułów AAA.

India Hero Project to bardzo ciekawa inicjatywa japońskiego giganta, zgodnie z którą firma chce tchnąć jeszcze więcej życia w indyjski rynek gier wideo. Sony zdecydowało się pomóc mniejszym deweloperom, wydając ich tytuły na PS5 oraz PC. W ten sposób korporacja liczy na pokazanie światu “bogatego gobelinu indyjskiej kultury, innowacji i opowiadania historii”. W przyszłości podobnego podejścia możemy spodziewać się m.in. do gier z Afryki.

Nowe gry na PS5 i PC zapowiedziane przez PlayStation

Na blogu firmy znajdziemy pierwsze pięć potwierdzonych pozycji. Wszystkie wychodzą na PC i PS5, a w przypadku Meteora: The Race Against Space Time mowa również o debiucie na PS VR2. W każdym razie – o jakich tytułach mowa? Firma przybliżyła nam wszystkie nadchodzące pozycje i ujawniła, czego możemy się po nich spodziewać.

Meteora: The Race Against Space Time to bardzo dziwaczna gra “wyścigowa”, w której wcielimy się w meteoryt. Tak, dobrze czytacie. Przyznam, że pomysł jest dość ciekawy, a twórcy chcą pokazać nam, jak to jest być prawdziwą “siłą natury”. No i tytuł ten trafi także na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Fishbowl to “opowieść z życia wzięta, która zabiera graczy w podróż pełną nostalgii i melancholii, zgłębiając tematy żałoby, więzi i samopoznania, osadzoną w kulturowym krajobrazie miejskich Indii”. W sam raz dla fanów spokojniejszych gier, a także takich, które stawiają na emocje. Wcielimy się w młodą dziewczynę zaczynającą pierwszą pracę z dala od domu oraz wpłynie na kształt jej przyszłości.

Z kolei Mukti jest ambitnym tytułem mającym zwrócić uwagę na kluczowy problem w Indiach – handlu ludźmi. “Gracze wyruszają w odkrywczą podróż po labiryntowych korytarzach muzeum, odkrywając wstrząsające prawdy i ukryte narracje stojące za plagą handlu ludźmi” – zapowiada PlayStation.

Requital: Gates of Blood zapowiada się bardzo ciekawie, bo dla odmiany stawia właśnie na akcję. Będzie to side-scroller 2D inspirowany egipską mitologią w podziemiach mistycznej krainy Duat. Będziemy siekać bestie, demony czy nawet bogów, a wszystko to w urokliwej grafice stylizowanej na kreskówkę.

Suri: The Seventh Note to eksploracyjna gra akcji 2D osadzona w urzekającej scenerii mitycznych Indii. W głównej mierze mowa o platformówce, ale ściśle zespolonej z muzyką, więc w pewien sposób spodziewać się możemy gry muzycznej. To chyba najmocniej inspirowana kulturą Indii pozycja na liście.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie