Afrykańskie gry siłą PlayStation? Sony inwestuje w nowe studio

PlayStation stawia na afrykańskie gry na PS5 | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC PS4 PS5

W ostatnim czasie PlayStation odważnie inwestowało w przedsięwzięcia z Azji. Teraz jednak firma postanowiła ruszyć na podbój Afryki pod kątem gier ekskluzywnych.

Jak donosi CNBC, Sony dokonało „strategicznych inwestycji” w afrykański gamingowy startup Carry1st. Deweloper aktualnie bada możliwości ekspansji współpracy z japońskim gigantem na polu tytułów przeznaczonych na konsole PlayStation lub na urządzenia mobilne.

PlayStation stawia na Afrykę

W tym roku wiemy na pewno, że jednym z największych tytułów konsolowo-ekskluzywnych na PS5 będzie Rise of the Ronin od Team Ninja, japońskiego uznanego dewelopera. To efekt pogłębienia współpracy Sony z azjatyckimi firmami w gamedevie. Wygląda jednak na to, że firma chce wyjść ponad to, bo obecnie inwestuje w afrykańskie startupy.

Sony miało ostatnio dokonać „strategicznej inwestycji” na nieznaną kwotę pieniężną. Poszła ona w Carry1st – względnie nowe studio zlokalizowane w Kapsztadzie, w RPA. Celem znajdującej się na „etapie eksploracji” inwestycji ma być dotarcie do wschodzącego rynku gier wideo. Prezes i założyciel studia Cordel Robbin-Coker nie ukrywa, że to wielki moment dla afrykańskiego przemysłu gamingowego.

Ponieważ duże firmy, takie jak Sony, które mają naprawdę silne przyczółki na rynkach pierwszego i drugiego poziomu, zaczynają myśleć o tym, skąd będzie pochodził kolejny miliard klientów i graczy, naszym zdaniem Afryka jest do tego najlepszym rynkiem […] Mamy nadzieję, że pomożemy [Sony] rozszerzyć zasięg PlayStation w regionie i wesprzemy ich na wiele sposobów.

– zaznacza CEO Carry1st

Studio już wcześniej współpracowało z gigantami – Activision czy Riot Games. Pomagali m.in. przy umożliwieniu afrykańskim graczom starć w Call of Duty Mobile. Studio obecnie ma jednak swoje pierwsze gry „oryginalne” w planach, co do których jest „bardzo przekonane”. PlayStation w ten sposób najpewniej chce ruszyć na podbój serc afrykańskich graczy i potencjalnie zapewnić nowe gry ekskluzywne na PS5 (lub też tytuły na konsole, PC i urządzenia mobilne).

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie