Sony pracuje nad przenośną konsolą? Mobilne PlayStation ma odpalać gry z PS4

PlayStation
Newsy PS4 PS5

Niektóre plotki nas niepokoją, inne wprawiają w zaciekawienie. Są też i takie wieści, które od początku rozpalają wyobraźnię i marzymy, aby znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Tak jest w przypadku najnowszych doniesień dotyczących przenośnej konsoli PlayStation. Zdaniem pewnego informatora, Sony ma prowadzić prace nad nową konsolą mobilną i to taką, o jakiej wszyscy od dawna myślimy.

Przenośne PlayStation – wszyscy na to czekamy!

Konsole przenośne są świetnie, o czym przekonały nas ostatnie lata. Premiery Nintendo Switch czy później Steam Decka oraz innych urządzeń mobilnych pokazały nam, jak mobilne granie może być fajne. Doświadczyliśmy swego rodzaju odrodzenia tego typu urządzeń, które nie miały wcześniej łatwo. Po sukcesach pierwszego PSP czy kilku konsol od Nintendo na rynku nastąpiła swoista posucha. Nie uratowało jej PS Vita. Urządzenie Sony szybko zostało porzucone przez twórców, w efekcie czego nie doczekało się dostatecznej liczby gier. Wpadką było też Wii U z charakterystycznym tabletem.

A co powiecie na nową, pełnoprawną konsolę mobilną od Sony? Pełnoprawną, czyli odpalającą gry na swoich podzespołach, a nie posiłkującą się siecią (jak w przypadku PS Portal). Okazuje się, że takie urządzenie może już powstawać. Poinformował o tym Anton Logvinov, który wcześniej przekazywał całkiem sprawdzone wieści z obozu japońskiego giganta.

Jak twierdzi, Sony ma być w trakcie opracowywania mobilnej konsoli PlayStation, która będzie w stanie uruchamiać gry z PS4 – a przynajmniej produkcje będące mniej więcej na poziomie poprzedniej generacji sprzętu. Nie wiadomo, czy gry będą działały natywnie, czy też potrzebna będzie ich specjalna wersja. Tak czy inaczej, coś rzeczywiście może być na rzeczy.

Czy to może się udać? Sukces PS Portal na pewno może zachęcić Sony do stworzenia takiego sprzętu, podobnie jak chęć graczy do grania mobilnego. Z drugiej strony konkurencja jest spora. Mamy Nintendo Switch, Steam Deck i inne “komputerowe” konsole mobilne. Ba, Switch 2 jest już w drodze.

Źródło: gamingbolt.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie