PlayStation i gry Devolver Digital w tle

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation ma sporo zainwestować w oryginalne gry – wskazują doniesienia

W sieci pojawiły się doniesienia wskazujące, że PlayStation ma sporo zainwestować w pewnego dużego wydawcę gier niezależnych.

Mowa o Devolver Digital, które wydało takie hity jak Hotline Miami, Shadow Warrior, Enter the Gungeon, GRIS, Death’s Door oraz serię Serious Sam. Firma ma więc w swoim portfolio wiele bardzo oryginalnych i ciepło przyjętych tytułów.

PlayStation ma przejąć 5% akcji Devolver Digital. Wydawca tytułów niezależnych jest obecnie wyceniany na około 950 milionów dolarów. Jest tym samym największą spółką z USA, która została dopuszczona do notowań na londyńskiej giełdzie.

To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia taka inwestycja Sony. W kwietniu bieżącego roku korporacja zainwestowała aż 200 milionów dolarów w Epic Games. Co więcej, w 2020 roku Sony również pokusiło się o taki ruch wpłacając 250 milionów dolarów.

PlayStation ma też rzekomo interesować się przejmowaniem kolejnych studiów. Firma chce znacznie zwiększyć możliwości PS Studios i regularnie pozyskuje nowych deweloperów. Najgłośniejszym z ostatnich zakupów Sony jest słynne studio Bluepoint Games, które odpowiada między innymi za remake Demon’s Souls.

Początek nowej generacji konsol to idealny moment na wdrożenie kolejnych inwestycji i przejęcie pod swoje skrzydła nowych zespołów, które będą mogły w nadchodzących latach dostarczyć jeszcze więcej gier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%