Sony zainwestowało ogromną kwotę w Epic Games

Sony PlayStation i Epic Games - logo
PC PS4 PS5

Sony zainwestowało masę pieniędzy w Epic Games. Słynny wydawca uzbierał łącznie miliard dolarów na dalszy rozwój swojej platformy i technologii.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Epic Games traci setki milionów na rozdawnictwach gier i umowach dotyczących ekskluzywności poszczególnych produkcji. Szef firmy nie jest tym faktem jednak zbyt przejęty. Okazuje się, że Tim Sweeney ma dobre powody, aby zachować spokój. Epic nie musi martwić się o niedobór środków.

Sony inwestuje 200 milionów dolarów w Epic Games

Wydawca ogłosił, że uzbierał aż miliard dolarów środków od inwestorów. Co ciekawe, 200 milionów z całej puli pochodziło od Sony. Dodatkowo Epica wsparły takie przedsiębiorstwa jak Appaloosa, Luxor Capital czy Fidelity Managment & Research Company.

Szef Sony podkreśla, że inwestycja to kolejny krok w kierunku zacieśnienia relacji między dwiema korporacjami. Firmy współpracują już od jakiegoś czasu i – choć gracze tego jeszcze nie zauważyli – jest to bardzo bliska kooperacja.

Firma Epic kontynuuje dostarczanie rewolucyjnych wrażeń za pomocą szeregu najnowocześniejszych technologii, które wspierają twórców w grach i całej branży rozrywki cyfrowej. Cieszymy się, że możemy zacieśnić naszą współpracę, aby zapewnić ludziom na całym świecie nowe doświadczenia związane z rozrywką.

– powiedział Kenichiro Yoshida, CEO Sony Group Corporation
Źródło: Epic

Widzimy więc, że Epic nie musi martwić się wydawaniem kolejnych setek milionów dolarów na gry do rozdania i czasowe exclusivy. Inwestorzy chętnie wspierają firmę.

Epic Games rozwija się coraz szybciej

Szef Epica podkreśla, że pieniądze zostaną dobrze spożytkowane. W pierwszej kolejności mówi o rozwoju Fortnite, Rocket League i Fall Guys. Naturalnie poza grami i platformą EGS, rozwoju doczeka się też Unreal Engine 5 i usługi firmy. Dzięki zdobytym środkom, Epic może bez problemu rozszerzać swoje pole działania.

Jesteśmy wdzięczni naszym nowym i obecnym inwestorom, którzy wspierają naszą wizję Epic i Metaverse. Ich inwestycje pomogą przyspieszyć nasze działania związane z budowaniem połączonych doświadczeń społecznościowych w Fortnite, Rocket League i Fall Guys, a jednocześnie umożliwią twórcom gier korzystanie z silnika Unreal Engine, usług Epic Online Services i sklepu Epic Games Store.

– powiedział Tim Sweeney, CEO i założyciel Epic Games

Plotki o problemach finansowych Epica można więc włożyć między bajki. O ile firma traci pieniądze na swojej autorskiej platformie, to nadal ma pod sobą bardzo dużo dodatkowych źródeł zarobku. Fortnite i Unreal Engine to świetne poduszki finansowe. Korporacja może sobie pozwolić na bardziej ryzykowne zagrania.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie