PlayStation uśmierca swoją darmową pozycję. Grajcie, póki możecie

PlayStation uśmierca swoją darmową grę dostępną też na PC
Newsy PC PS4 PS5

PlayStation zdecydowało się wyciągnąć wtyczkę z jednej ze swoich nieco zapomnianych gier free-to-play. Wieloosobowa strategia Guns Up! umrze niedługo.

PlayStation może i nie słynie z darmowych gier, ale fani tego typu rozrywki i tak mają parę ciekawych pozycji do ogrania. Teraz katalog zmniejszy się o jedną produkcję, choć nie do końca jestem przekonany, że gra miała duży fanbase. Niemniej Guns Up! doczeka się zamknięcia serwerów, więc najlepiej grać, póki jeszcze tytuł żyje. A długo to nie potrwa.

Guns Up! zostało wydane na PS4 oraz PC, a za tytuł odpowiada studio Valkyrie Entertainment. Sony niedawno zakupiło deweloperów, więc decyzja o zamknięciu serwerów ich gry wcale nie jest taka dziwna. W końcu projektanci zapewne skupią się teraz nad nową pozycją dla wielkiego wydawcy, a Guns Up! zapewne nie przynosiło zbyt dużych dochodów, więc Sony zdecydowało o wyciągnięciu wtyczki. W przenośni, rzecz jasna.

Serwery będą aktywne do 14 kwietnia 2023 roku, więc w zasadzie jest trochę czasu. Obecni gracze otrzymali po 50 tys. złota, czyli waluty dostępnej w grze. Ma to być swego rodzaju rekompensata, dzięki której pożegnanie się z tytułem nie będzie takie gorzkie. Walutę można wydać na wszystko, na co się akurat zapragnie. Sam tytuł nie jest może jakoś szczególnie wybitny, ale jest to całkiem ciekawa strategia dla wielu graczy. Gra miesza ze sobą elementy RTS-a z tower defense, a zagramy nie tylko na konsolach PlayStation, ale również na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie