PlayStation przejęło kolejne studio. To już piąte w tym roku

PlayStation Studios - grafika
PS4 PS5

PlayStation wpadło ostatnio w zakupowy szał. W tym roku firma przejęła aż cztery studia, w tym Bluepoint Games. Przed końcem roku przyszła jednak pora na jeszcze jeden zakup.

Szef PS Studios potwierdził, że do zespołów Sony dołącza kolejne studio. To Valkyrie Entertainment, które ma zająć się pomocą przy produkcji kolejnych gier z repertuaru Niebieskich.

Dziś ogłaszamy, że Valkyrie Entertainment dołączy do rodziny PlayStation Studios. Studio wniesie nieoceniony wkład w kluczowe franczyzy PlayStation Studios

– napisał szef PS Studios, Hermen Hulst, na Twitterze

Macie prawo nie kojarzyć Valkyrie Entertainment, bo nie jest to studio zajmujące się tworzeniem własnych gier. Zespół współprodukował jednak wiele hitów – jest studiem wspierającym większych deweloperów.

Valkyrie Entertainment ma na swoim koncie pomoc przy takich głośnych tytułach jak League of Legends, Valorant, Halo Infinite, Forza Motorsport 7, God of War, God of War Ragnarok oraz Shadow of War. Rzecz jasna produkcji w portfolio zespołu jest wiele więcej, wszak istnieje on od 2002 roku.

PlayStation ma więc obecnie aż 18 studiów, wliczając w to te odpowiadające za pomoc deweloperom i wspomniany nowy nabytek. To jednak nie koniec przejęć, bowiem Sony zapowiadało wiele razy, że rozgląda się za kolejnymi zakupami. Kwestią czasu jest, zanim usłyszymy o następnym dodatku do PS Studios.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie