PlayStation rezygnuje z wydań fizycznych? Firma otwiera nową fabrykę i rozwiewa wątpliwości

PlayStation rezygnuje z pudełek? Jest odpowiedź | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, jakoby również i PlayStation miało zrezygnować z wydań fizycznych. Teraz już wiemy, że nic takiego nie ma miejsca.

Gracze z PS4 czy PS5 (lub ci czekający na PS6) mogą więc odetchnąć z ulgą. Od niedawna źle dzieje się z w kwestii gier pudełkowych, a ostatnie decyzje Xboksa zaczęły mocno niepokoić fanów. Problem w tym, że to sami gracze oponują za kupowaniem gier w cyfrze.

PlayStation i pudełka – jest odpowiedź

Sony nie pokusiło się jednak o bezpośrednią odpowiedź na nurtujące fanów pytania dotyczące wydań fizycznych. Wiele osób zaczęło się martwić, że era PS6 i nowego Xboksa to po prostu era cyfry. Najwyraźniej nic takiego nie będzie miało miejsca. Japoński gigant otworzył nową fabrykę w Brazylii, która skupiać się ma na produkcji płyt z grami na konsole korporacji.

W ten sposób dość łatwo zrozumieć, że firma nie zamierza opuszczać rynku wydań fizycznych. W przeciwnym razie nie otwieraliby fabryki, skupiającej się przede wszystkim właśnie na tej formie dystrybucji. Wieści w sprawie otwarcia fabryki pojawiły się na brazylijskim blogu PlayStation.

Sony Interactive Entertainment pracowało ramię w ramię z długoletnim partnerem Solutions 2 GO – znaną międzynarodową firmą zajmującą się rozrywką, elektroniką i akcesoriami – aby stworzyć najnowocześniejszy zakład w strefie wolnego handlu Manaus do produkcji gier na dyskach, które będą dystrybuowane w kraju i eksportowane do wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej. Zakład Solutions 2 GO produkuje już fizyczne nośniki dla konsol PlayStation o pojemności do 66 GB, ale teraz będzie również obsługiwać gry o pojemności do 100 GB dla PS5, w tym uznane God of War Ragnarök.

– czytamy w informacji

W ten sposób firma chce podkreślić istotną rolę, jaką gracze z Ameryki Łacińskiej odgrywają w przemyśle. Ponadto Sony cieszy się, że może podtrzymać tradycję zbierania gier na fizycznych nośnikach. Przypomnę w tym miejscu, że nie – firma nie zabrania odsprzedaży gier na płytach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie