PS6 ze wsteczną kompatybilnością? Informacje rzucają nowe światło na plany Sony

PS5 Pro oczkiem w głowie Sony, ale gry na PS6 już powstają | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

W sieci pojawiły się nowe informacje, które rzucają świeże spojrzenie na przyszłe plany Sony. PS6 powinno zaoferować wsteczną kompatybilność.

Choć może wydawać się, że możliwość odpalania gier z PS5 na PS6 wydaje się opcją niemal pewną, nic takie tak naprawdę nie jest. Wiecie, japoński gigant ma specyficzne podejście do tego tematu.

PS6 ze wsteczną kompatybilnością dzięki AMD

Niedawno w sieci pojawia się coraz więcej informacji o PS5 Pro. Plotek przybywa, a do sieci wyciekła rzekomo prawdziwa specyfikacja sprzętu. Teraz jednak dla odmiany poruszymy temat PS6, czyli kolejnej generacji sprzętu do grania. Znany informator technologiczny Kepler poruszył na Twitterze ciekawy temat.

Jego zdaniem jedynie nieznacznie jedynie ulepszony procesor w PS5 Pro może sugerować możliwość wstecznej kompatybilności w następnej generacji. Sony ma bowiem dość specyficzne podejście do tego, a ograniczając sprzętowe ulepszenia, jest w stanie zagwarantować wsparcie last-genów na next-genach. Kepler stwierdził, że sposób, w jaki Sony obsługuje kompatybilność wsteczną, jest złożony i wymaga, aby nowy sprzęt działał z tą samą lub wyższą częstotliwością taktowania, nawet jeśli nowy sprzęt jest szybszy przy niższych częstotliwościach taktowania.

Sony skłania się ku użyciu Zen 6 od AMD w PlayStation 6. W ten sposób firma mogłaby upewnić się, że wspierana będzie wsteczna kompatybilność w PS5, a nawet i poprzednich generacjach.

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele o samym PS6. Mówi się, że ma to być najpotężniejsza konsola w historii, co raczej nie jest zaskakujące – mówimy o kolejnej generacji, także postęp technologiczny musi być niemal namacalny.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie