Logo PlayStation na tle eksplozji po wybuchu bomby

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation może szykować duże przejęcia. Szef Sony Pictures o zmianach na rynku gier

Szef Sony Pictures, Tony Vinciquerra, wypowiedział się na temat rynku gier wideo. Jego zdaniem, PlayStation i inni giganci mogą szykować się na spore zakupy.

Vinciquerra twierdzi, że branża filmowa i telewizyjna są już w najwyższym możliwym punkcie. Jego zdaniem, teraz to właśnie gaming będzie się rozwijał najszybciej i możemy spodziewać się niemałych zmian na rynku. Vinciquerra mówi wprost, że najwięksi przedstawiciele branży gier wideo pójdą niedługo na spore zakupy.

Sądzę, że tradycyjne medium, jakim jest telewizja i film, osiągnęło już swój szczyt, a nowym obszarem wzrostu będzie branża gier. A kto ma lepszą pozycję niż Sony do tego biznesu? Myślę, że dojdzie do pewnej konsolidacji po tej stronie. Prawdopodobnie zobaczymy też trochę więcej po naszej (filmowej – red. ) stronie. Uważam, że jest zbyt wiele studiów filmowych i w ciągu najbliższych 5-10 lat może ich być o jedno lub dwa mniej.
Myślę jednak, że kolejnym obszarem konsolidacji będzie branża gier.

– powiedział Tony Vinciquerra w trakcie konferencji Bank Of America Merrill Lynch Media, Communications & Entertainment
Cytat dzięki VideoGamesChronicle

Widzimy to zresztą już teraz. Przejęcia Bethesdy przez Microsoft było wielkim wydarzeniem i w pewien sposób zapoczątkowało ono wielką lawinę kolejnych przejęć. Tym najnowszym jest kupno studia Firesprite przez PlayStation, a w sieci plotkuje się o kolejnych ruchach Niebieskich. Najbliższe lata z pewnością sporo namieszają w gamingu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się