PlayStation Studios - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation daje do zrozumienia, że znów szykuje duże zakupy

PlayStation niedawno oficjalnie przejęło studio Bluepoint Games. To ogromna i wyczekiwana transakcja, ale na niej się bynajmniej nie skończy.

W sieci pojawiła się oferta pracy w firmie jako osoba współodpowiedzialna za jej rozwój. Niektóre z obowiązków pracownika wskazują, że Sony znów szykuje się do przejmowania studiów i współpracy z innymi firmami.

Podstawową działalnością zespołu jest opracowywanie informacji rynkowych poprzez silne relacje wewnętrzne i zewnętrzne w celu zidentyfikowania atrakcyjnych możliwości fuzji i przejęć oraz inwestycji.

Zespół ds. rozwoju korporacyjnego ściśle współpracuje z zarządem SIE i jest odpowiedzialny za identyfikację możliwości rozwoju nieorganicznego poprzez przejęcia, inwestycje lub wspólne przedsięwzięcia.

– czytamy w ofercie pracy

Wygląda na to, że możemy liczyć na kolejne zakupy PlayStation w ciągu najbliższych miesięcy i lat. W czerwcu tego roku pojawiła się inna, podobna oferta pracy. Możliwe więc, że Sony idzie śladami Microsoftu i zamierza zainwestować w sporo nowych zespołów.

Konsolidacja na rynku gier jest nieunikniona i wspominają o niej nie tylko przedstawiciele branży, ale też ludzie spoza niej. To właściwie pewne, że najbliższe lata przyniosą nam wiele sporych i zaskakujących przejęć.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się