Jakie asy ma w rękawie PlayStation? Ten rok może być ciekawszy niż się wydaje

PlayStation Showcase 2021 - gry
Newsy PS4 PS5

Deweloper pracujący w PlayStation ujawnił, że firma przygotowała na ten rok kilka sporych niespodzianek. PS Studios mają szykować nieogłoszone jeszcze hiciory, z czego jeden ma być równie interesujący co God of War Ragnarok. O jakie tytuły może chodzić?

Druga połowa bieżącego roku nie zapowiada się szałowo dla Sony. W planach jest Ragnarok, ale poza nim oficjalnie nie wiadomo nic na temat żadnej dużej gry, która mogłaby się ukazać w ciągu najbliższych miesięcy. Wspomniany wyżej deweloper ożywił jednak nadzieję na to, że wkrótce ujrzymy istotne zapowiedzi. Mogło mu chodzić o produkcje niezależne lub gry na PS VR, ale skupmy się na dużych tytułach przeznaczonych dla PS5.

Nie odkryję Ameryki jeśli powiem, że jednym z tajemniczych tytułów mogących ukazać się w tym roku jest remake The Last of Us. Istnienie projektu potwierdził znany dziennikarz i według plotek ma się on ukazać w drugiej połowie 2022 roku. Miejmy nadzieję, że tak się faktycznie stanie.

Nie zdziwię się, jeśli w tym roku zadebiutuje też inny projekt Naughty Dog, a mianowicie zapowiadana od dawna gra-usługa w uniwersum The Last of Us. Słyszymy o niej od wielu miesięcy i choć nie możemy być pewni co do premiery w tym roku, według mnie jest to prawdopodobna opcja.

Plotki sugerują również, że Sony może wskrzesić niektóre swoje kultowe marki, w tym Sly Cooper i/lub Jak and Daxter. Obie opcje są prawdopodobne: Sly Cooper obchodzi w tym roku 20. urodziny, a w drodze jest film Jak and Daxter, który idealnie zgrałby się z nową grą.

Pamiętajcie, że żadna z wymienionych wyżej gier nie jest tegorocznym pewniakiem. Obie produkcje z uniwersum The Last of Us mogą ukazać się później, a świeże odsłony Jak and Daxter i Sly Cooper mogą w ogóle nie powstać. Pewne jest jednak, że God of War Ragnarok nie jest jedyną grą od PlayStation z premierą zaplanowaną na ten rok.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie