PlayStation wyda w 2022 roku kilka hitów, w tym jeden na miarę God of War Ragnarok

PlayStation Studios - grafika
Newsy PS4 PS5

Premiera Horizon Forbidden West już za nami, a gracze zaczynają zastanawiać się, co takiego PlayStation ma jeszcze w planach na 2022 rok. Okazuje się, że nie tylko God of War Ragnarok człowiek żyje.

Więcej niezapowiedzianych pozycji?

PlayStation i pozostałe hity 2022 roku

Nie ma co ukrywać, że w studiach PlayStation praca wre. Deweloperzy pracują obecnie nad mnóstwem różnych pozycji i wśród nich znajdziemy nie tylko kontynuacje znanych hitów, ale też zupełnie nowe marki. Sony zaczęło także ekspansję na więcej segmentów, a nie tylko klasyczne dla nich „singleplayerowe gry z bogatą historią”. W końcu po przejęciu Bungie firma jednoznacznie wyraziła zainteresowanie grami-usługami.

W większości jednak trzeba na premiery tych wszystkich gier trochę poczekać. Co nie znaczy, że w bieżącym roku Sony nie szykuje dla nas paru ciekawych premier. Po udanym Horizon Forbidden West mamy chwilowy przestój, ale na horyzoncie majaczy God of War Ragnarok. To potencjalnie największa premiera od wydawcy tego roku, ale z pewnością niejedyna. Tak przynajmniej uważa jeden z deweloperów japońskiego wydawcy.

Użytkownik Okami13 zebrał na Twitterze parę wpisów od Roberta Morrisona, pracownika PS Studios. Deweloper od jakiegoś czasu zajawia w swoich wpisach nową grę twierdząc tym samym, że nie chodzi o GoW Ragnarok, ale o coś „równie fajnego”. W jednym wpisie dziękującym za przesłanie szeregu gadżetów wyjawił, iż „PlayStation ma parę hitów w tym roku”. Skoro nie chodzi o nowego GoW, słowa te tyczą się najpewniej niezapowiedzianej jeszcze produkcji.

To uczucie, gdy masz za sobą 3 – 5 lat pracy, której nie możesz pokazać.

– wyjawia Robert Morrison w innym wpisie

3 – 5 lat pracy oznacza mniej więcej, że premiera jest coraz bliżej. Skoro sam twórca uważa, że Sony planuje wydanie tej gry w bieżącym roku – nie ma powodu, aby mu nie ufać. O co może chodzić? Nie mamy pojęcia, ale internetowa społeczność najbardziej stawia na The Last of Us Remake. Osobiście skłaniam się ku opcji zupełnie nowego IP. Morrison pracował w przeszłości w wydziale animacji m.in. nad New World czy Crucible od Amazon Game Studio, GoW-em z 2018 roku czy też Injustice 2 oraz Resident Evil 7. Co ciekawe, on sam uważa, że potencjalnych hitów od PS jest parę, a nie tylko jeden. Być może niebawem poznamy dokładne plany wydawcy na resztę 2022 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie