PlayStation 5 – wizja konsoli na zwiastunie. 8K, nowy pad i AMD Ryzen 2X

PlayStation 5 – wizja konsoli na zwiastunie. 8K, nowy pad i AMD Ryzen 2X
Filmiki z gier Newsy PS4 PS5

Premiera PS5 jest dosyć odległa i według spekulacji, konsola pojawi się na rynku w okolicach 2020 roku. Można jednak pofantazjować – jak będzie wyglądać PlayStation 5, jakie będzie miało funkcje oraz jak Sony ulepszy pada? Jeden z artystów przedstawia swoją koncepcję na PS5 oraz pada DualShock 5. Podoba się Wam taka wizja?

Na YouTube’owym kanale Signature Dumary od dłuższego czasu wisi filmik zatytułowany PS5 – Official Trailer. Oczywiście jest to fake, lecz wizja sprzętu wygląda naprawdę interesująco (przynajmniej w niektórych aspektach). Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć filmiku, zapraszamy do kliknięcia Play poniżej i podzielenia się wrażeniami w komentarzach pod tekstem!

Joseph Dumary, francuski artysta grafik odpowiadający za przedstawioną koncepcję na PS5, opisał również funkcje konsoli:

PlayStation 5 – funkcje i nowości według Signature Dumary:

  • Inteligentna konsola – na podstawie obserwacji zachowań gracza dostosowuje preferowane ustawienia kontrolera, automatycznie wybiera preferowane opcje gry i instaluje niezbędne aplikacje, aby poprawić wrażenia podczas grania.
  • Air HDMI – bezprzewodowa komunikacja z TV, dzięki czemu możesz umieścić konsolę w dowolnym miejscu. Działa do 4 metrów od telewizora bez utraty jakości obrazu.
  • Tryb Eco – konsola nie zużywa energii w trybie gotowości lub podczas poruszania się po menu, przeglądania zdjęć lub aplikacji. Wszystko dzięki wbudowanemu w konsolę akumulatorowi. Eliminuje to również problemy z niespodziewanym brakiem prądu, dając użytkownikom 5 minut na zapisanie postępów w rozgrywce i bezpieczne wyłączenie konsoli.
  • Nowy DualShock – całkowicie nowy kontroler do PS5 charakteryzuje się ekranem dotykowym, który umożliwia natychmiastowy dostęp do ustawień sprzętu. Użytkownicy mogą również odbierać wiadomości i zaproszenia na wyświetlaczu DualShock 5. Skaner linii papilarnych pozwala na zapisanie twoich postępów i preferencji co do gier. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, pad nie wymaga ładowania przewodowego.
  • Czujnik stresu – kontroler posiada również czujnik stresu. Im bardziej jesteś zestresowany, tym trudniejsza staje się gra. Jeśli grasz w grę z serii FIFA, a poziom stresu niebezpiecznie się podniósł, możesz na przykład wykonywać mniej celne podania. Jeśli grasz w Gran Turismo, będziesz mniej precyzyjny za kierownicą. Dodaje zupełnie nowy wymiar w grach!
  • Real Dynamic Weather Technology – funkcja, dzięki której pogoda w grze będzie odzwierciedlała realna pogodę w Twoim regionie. Jeśli za oknem zerwie się ulewa, w grze również zobaczysz burzę.
  • Tłumacz Playstation – tłumaczenie w czasie rzeczywistym komunikacji pomiędzy graczami, niezależnie od tego, czy jest to dźwięk, czy tekst.

Premiera PS5. Nowa konsola nie powtórzy błędów PlayStation 3

Wizja artysty na PS5 to również brak napędu optycznego w konsoli, a więc całkowite przeniesienie gier do strefy cyfrowej. Mowa również o 8K oraz procesorze AMD Ryzen 2X.

I jak oceniacie taką koncepcję? Totalna fantastyka czy według Was Sony powinno zainteresować się niektórymi rozwiązaniami?

PS5 – trailer

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie