PlayStation 5 wyszpieguje gracza i nauczy się jego zachowania? Patent Sony

Sony zgłosiło pod koniec zeszłego roku nowy patent, który może być wykorzystany w PlayStation 5. Jeśli tak, dostaniemy konsolę, która dostosuje się do naszego gustu.

Na początek warto zaznaczyć, że z patentami często bywa tak, iż nigdy nie zostają użyte w praktyce. Miejcie to na uwadze przechodząc do dalszej części tekstu. Sprawa tym razem rozchodzi się o patent, który może zostać wykorzystany do zbudowania inteligentnej konsoli i bijemy tutaj oczywiście do PlayStation 5. Jeśli tak się stanie, PS5 zbierze bardzo dużo danych o swoich użytkownikach i nic w tym złego, jeśli nie zostaną one przekazane firmom trzecim.

PS5 dostosuje się do tego, co lubisz

Omawiany patent Sony został zauważony przez YouTube’ra posługującego się pseudonimem Skullzi i zamykając skomplikowany opis w kilku słowach, pomysł wydaje się sugerować, że PlayStation 5 otrzyma algorytm, który sam będzie się programował. Inteligentna konsola? Coś w tym stylu!

System PS5 mógłby zatem uczyć się zachowania swojego Pana, śledząc każdy jego krok w wirtualnym świecie, jak ulubione gatunki gier, wybierane tryby, ustawienia HUD w strzelaninach czy preferowany sposób sterowania. Wszystko po to, by zaoferować nam dostosowany indywidualnie profil w PlayStation Store, a jeśli już kupimy grę, na którą czekaliśmy (a PS5 podsunęło ją na szczyt listy nowości), po uruchomieniu tytułu nie będziemy musieli bawić się w ustawianie opcji, ponieważ system zrobi to za nas na podstawie naszych wcześniejszych i najczęstszych wyborów.

Inteligentne PS5 mogłoby również poukrywać nieużywane nigdy opcje w menu konsoli, przez które musimy się przedzierać by dotrzeć do najczęściej używanych aplikacji. Zatem totalne uproszczenie systemu, by gracz po prostu jak najmniej czasu spędzał w opcjach, a jak najwięcej na graniu.

Żeby to wszystko działało, sprzęt musiałby zbierać masę danych na nasz temat, co niekoniecznie może przypaść wszystkim do gustu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: