Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation 5 króluje w USA. Ciekawe statystyki sprzedaży

PlayStation 5 sprzedaje się w USA dużo lepiej niż Xbox Series X. Ciekawe statystyki pokazują preferencje amerykańskich graczy konsolowych.

Wiele osób myślało, że Amerykanie preferują Xboxa. Najnowsze statystyki opublikowane przez VGM sugerują, że sprawa wygląda nieco inaczej. Badania dotyczyły zarówno niedzielnych graczy, jak i tych bardziej zaangażowanych w wirtualne hobby.

Pomiędzy 23 a 25 września przeprowadzono rozpoznowanie rynkowe na 511 amerykańskich graczach. Co ciekawe, tylko 15% z nich udało się zamówić konsolę nowej generacji.

Dodatkowo aż 72% z nich zdecydowanych było na zakup PlayStation 5 w wersji z czytnikiem płyt. Reszta wybrała kolejno Xbox Series X, PS5 w wersji digital i Xbox Series S.

Równie ciekawie prezentują się statystyki w kwestii gier, które zachęciły graczy do wybrania poszczególnej konsoli. W przypadku PS5 było to Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, a dla potencjalnych posiadaczy Xboxów najważniejsze okazało się Halo Infinite.

Ponadto aż 45% graczy wybrało konsolę Sony ze względu na tytuły ekskluzywne. Podobnie sprawa ma się w kwestii Xboxa, jednak tutaj przeważyła usługa Game Pass, która zadecydowała o wyborze aż 42% fanów Microsoftu.

Choć skala badań może nieco zaburzać ich rzetelność, to statystyki i tak są dość ciekawe. Sony zbudowało w trakcie ósmej generacji silne marki, które najwyraźniej przyciągnęły do siebie wielu graczy z USA. Badania pokazują też ogromną siłę Xbox Game Pass, który jak widać doskonale spełnia swoje zadanie i kusi bogatą biblioteką za stosunkowo niską cenę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się