DevKit PS5

Devikit PS5, jako talerz do pizzy za 27 tysięcy złotych. Pomysłowość gracza nie zna granic

Ktoś wystawił na sprzedaż devkit PlayStation 5 jako naczynie do kawałków pizzy. Sprzęt kosztował około 27 tys. zł.

Dobrze przeczytaliście tytuł. Ktoś sprzedał devkit PlayStation 5 jako talerz nadający się do kawałków pizzy. Sprzedający podpisał swoją aukcję: „Sony PS5 PizzaStation 5 Development Pizza Kit”, jednoznacznie określając funkcjonalność sprzętu. Oczywiście traktujmy to to z przymrużeniem oka. Jakby nie patrzeć, ma to sens gdyż wcięcie w konsoli w kształcie „V” idealnie pasuje na trójkątne porcje włoskiego dania.

Cena zresztą też niczego sobie. Gdyby oferta wciąż była aktualna, za taki niecodzienny devkit musielibyśmy zapłacić 6,050 euro (bez kosztów przesyłki). W przeliczeniu na naszą walutę wychodzi to około 27 670,28 zł. Chyba całkiem sporo. Prawdopodobnie sprzedawca chciał tylko zwrócić uwagę na siebie, a rzeczywiście nie sprzedał urządzenia. Wspominał o tym w opisie aukcji.

Nie ma się co dziwić, że cena jest naprawdę wygórowana. Devkity to w pewnym rodzaju przedmioty kolekcjonerskie, które naprawdę trudno zdobyć. Są to specjalne urządzenia, na których robi się gry na konsole. Często też twórcy konsol wysyłają wcześniejsze prototypy urządzeń do studiów deweloperskich, aby ci zapoznali się z ich możliwościami oraz specyfikacjami. Niemniej pełen potencjał urządzenia wykorzystają tylko ci, którzy znają się na programowaniu. A dokładnie to deweloperzy pracujący nad grami na konsole.

Obrazki pochodzą z konta Twitter Lance McDonald @manfightdragon, który również rozpowszechnił sprawę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się