PS4 pokonało Xboksa One, czyli kolejne wieści z USA

Październik należał do konsoli Microsoftu, lecz zeszły miesiąc to już przewaga PS4. 

Firma analityczna NDP podaje, że w listopadzie najchętniej kupowaną konsolą na terenie Stanów Zjednoczonych było PlayStation 4, choć nie tylko Sony ma powody do radości, ponieważ wszystkie platformy ósmej generacji schodziły ze sklepów w USA jak świeże pieczywko.


PlayStation 4, Xbox One oraz Wii U odnotowały najlepszy miesiąc w swojej historii. W stosunku do listopada zeszłego roku, wzrost sprzedaży tych platform wynosi 22 proc. Jak podał z kolei na Twitterze Aaron Greenberg z Microsoftu, wszystkie konsole obecnej generacji rozeszły się w tym miesiącu w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy.

Co ciekawe, po 25 miesiącach od premiery Xbox One i PlayStation 4 pobiły łączny wynik sprzedaży PlayStation 3 i Xboksa 360, licząc taki sam okres. Przebitka jest ogromna i wynosi aż 47 proc.

A jak oprogramowanie? Eric Lempel z Sony potwierdził, że listopad był najlepszym miesiącem, jeśli chodzi o sprzedaż cyfrowych tytułów z PS Store. NDP opublikowało natomiast listę gier pudełkowych, po które Amerykanie sięgali w listopadzie najchętniej.

  1. Call of Duty: Black Ops III (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC)
  2. Fallout 4 (PS4, Xbox One, PC)
  3. Star Wars: Battlefront (PS4, Xbox One, PC)
  4. Madden NFL 16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
  5. NBA 2K16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
  6. FIFA 16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
  7. Need For Speed (PS4, Xbox One)
  8. Halo 5: Guardians (Xbox One)
  9. Assassin’s Creed: Syndicate (PS4, Xbox One, PC)
  10. Just Dance 2016 (Wii, Wii U, 360, Xbox One, PS4, PS3)

Na pierwszy rzut oka można spostrzec, że wśród hitów listopada nie znalazło się Rise of the Tomb Raider, które zostało dotychczas wydane ekskluzywnie na konsole Microsoftu. Cóż, zapewne tytuł nadrobi zaległości po premierze na PC oraz PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

75 Shares
Share75
+1
Tweet