PlayStation 3 bardziej popularne od Xbox Series według danych jednego portalu

Anulowana darmowa gra z PS3 wycieka | Newsy - PlanetaGracza
PS3 Xbox Series Xbox Series S

PlayStation 3 to konsola, która lata świetności ma już dawno za sobą. Xbox Series X i S to jednak nowe i aktualne maszyny. Czemu więc wysłużona PS3 wciąż cieszy się taką popularnością?

Kto by pomyślał, że Xbox przegra nie tylko z PS5, ale również wcześniejszymi generacjami…

PlayStation 3 wygrywa z Xbox Series

Która konsola cieszy się największą popularnością w 2021 roku? Raczej bez zaskoczenia jest nią PS5. Chodzi mi jednak o medialną popularność i zainteresowanie wśród graczy. Inaczej nieco wygląda ta sprawa, jeżeli weźmiemy pod uwagę najczęściej używane konsole.

Serwis HowLongToBeat to strona, która gromadzi dane użytkowników na temat czasu potrzebnego do przejścia danej gry. Szczerze mówiąc, to nierzadko niezwykle przydatne narzędzie. Niedawno podzielono się ogółem statystyk z 2021 roku, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Teraz w krótkiej informacji na Twitterze zdecydowano się podsumować ranking najbardziej popularnych platform. Warto pamiętać, że dotyczy on wyłącznie użytkowników tego serwisu, tak więc najpewniej ciężko przenieść te dane na globalną skalę. Mimo to HLTB cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem, więc coś w tym pewnie jest.

Najbardziej popularne platformy według danych z HowLongToBeat:

  1. PC
  2. PS4
  3. Nintendo Switch
  4. PS5
  5. Xbox One
  6. PS3
  7. Xbox Series X|S
  8. Xbox 360
  9. Nintendo 3DS
  10. PlayStation 2

Bez zaskoczenia jest dominacja PC i PS4. W końcu cały czas są problemy z dostępnością PS5. Switch również cieszy się niesłabnącą popularnością, szczególnie na Zachodzie. Najbardziej zaskakuje jednak fakt, że PS3 znajduje się wyżej niż Xbox Series X i S. Microsoft wypuścił swój sprzęt nowej generacji w ubiegłym roku, a szansa na jego zdobycie jest wyraźnie lepsza, niż konkurencyjnego PS5. “Trójka” to konsola, której premiera była w 2006 roku! Dość imponujący jest fakt, że przez tyle lat jej popularność wciąż utrzymuje się na tak wysokim poziomie.

A Wy? Cały czas gracie na wysłużonym PS3 czy postanowiliście zainwestować w nowszą generację?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie