Sony kończy wsparcie dla PlayStation 3 w Japonii i przeprasza graczy

Sony kończy wsparcie dla PlayStation 3 w Japonii i przeprasza graczy
PS3

Nieśmiertelne PlayStation 3 zakończyło swój cykl życia już jakiś czas temu. Teraz jednak Sony przekazało, że nie będzie w stanie więcej konsoli naprawiać.

Trzeba chyba się przestawić na nowszą generację…

PlayStation 3 bez dalszych napraw

Legendarna konsola swego czasu okazała się jednym z najlepszych sprzętów kiedykolwiek dostępnych na rynku. No, albo to tylko mój sentyment, ale trzeba przyznać, że na PS3 dostaliśmy sporo ciekawych gier. W Japonii jednak nikt nie będzie mógł prosić o naprawę.

Japoński oddział PlayStation przekazał na Twitterze, iż wsparcie techniczne dla PS3 oraz wszelkich urządzeń peryferyjnych zostało zakończone.

Z powodu wyczerpania zapasów części, 30 kwietnia 2022 r. (sobota) nie będziemy już w stanie świadczyć usług posprzedażowych dla jednostki głównej PS3 serii CECH-4300 oraz wszystkich urządzeń peryferyjnych PS3. Jeśli rozważasz skorzystanie z tej usługi, zgłoś się do nas jak najszybciej!

– komunikat Sony Japan

Z kolei na głównej stronie japońskiego oddziały wydawcy i producenta czytamy, że dziękuję oni za wspieranie i kupowanie tego produktu. Powodem, co już przekazano wcześniej, faktycznie jest brak dostępnych części zamiennych.

Prosimy o przesłanie produktu w taki sposób, aby dotarł do Kliniki PlayStation. Jeśli chcesz wysłać produkt bezpośrednio do Kliniki PlayStation bez wcześniejszego zgłoszenia, wyślij go tak, aby dotarł do soboty, 30 kwietnia 2022 r.

– głosi post na blogu PlayStation Japan (za VGC)

Na samym końcu Sony najwyraźniej się zreflektowało, gdyż postanowiło… przeprosić graczy. To z pewnością miły gest, który raczej nie jest potrzebny – wszak PS3 ukazało się na rynku aż 16 lat temu.

Szczerze przepraszamy klientów, którzy używają tego produktu i dziękujemy za zrozumienie.

– czytamy na blogu

No cóż – nic nie trwa wiecznie. Nawet nieśmiertelna konsola. Cała sytuacja wydaje się o tyle jednak zaskakująca, że (jak niedawno się okazało) PS3 wciąż jest bardziej popularne od… Xbox Series.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie