PS5 PlayStation Studios

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nowy nabytek PlayStation szykuje dwie gry. Pierwsze szczegóły projektów i współpracy

W sieci pojawiła się rozmowa z szefem PlayStation Studios oraz przedstawicielem studia Firesprite. Znamy szczegóły kooperacji wydawcy i jego nowego zakupu.

Wczoraj ogłoszono, że Firesprite dołącza do rodziny Sony i staje się przy tym kolejnym studiem należącym do słynnego wydawcy. Studio Firesprite składa się obecnie z 250 deweloperów i stale rośnie.

To jest właśnie odpowiedni moment, aby do nas dołączyli i podwoili swoje wysiłki w zakresie projektów, które z nimi realizujemy. (…). Mają już pewne silne powiązania z niektórymi studiami first-party, ale chcę jasno powiedzieć, że chcemy, aby to oni kierowali rozwojem kilku gier, a nie pomagali innym zespołom, mimo że już wcześniej z nami współpracowali.

– powiedział Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, w rozmowie z GamesIndustry

Firesprite najpewniej szykuje aktualnie przynajmniej dwie gry: „rewolucyjny shooter multiplayer” oraz „ambitny, mroczny, narracyjny blockbuster przygodowy”. Choć jest za wcześnie, aby podzielić się szczegółami, brzmi to całkiem dobrze. Studio zamierza zaoferować graczom innowacyjne produkcje.

Bardzo chciałbym móc opowiedzieć o (naszych grach – red.) w najbliższym czasie. Będą to piękne, niesamowite światy, którymi gracze będą się cieszyć przez lata, ale nie możemy mówić konkretnie o tym, jakie to są gry, ani jakie gatunki pokrywają.
Wszystko co robimy ma inne oblicze, czy jest to innowacja, która zmieni gatunek i mam nadzieję, że widać to w naszych poprzednich produkcjach.

– dodał Graeme Ankers, Managing Director Firesprite

Nie do końca wiemy, kiedy możemy spodziewać się zapowiedzi gier od Firesprite. Przypuszczam, że trochę na to poczekamy, choć wcale nie musi tak być. Na razie warto jednak uzbroić się w cierpliwość.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się