To koniec magazynu Pixel. Niebawem ukaże się ostatni numer czasopisma

Pixel znika z rynku. To już koniec polskiego czasopisma o grach
Newsy Rozrywka

Polski magazyn Pixel znika z rynku – taką decyzję podjęła firma Idea Ahead. Zamiast niego, postanowiono skupić się na miesięczniku PSX Extreme.

To trudne czasy nie tylko dla branży gamingowej, ale również wydawniczej. Pisma papierowe nie cieszą się już taką popularnością, a coraz więcej magazynów po prostu przestaje funkcjonować. Kolejnym, które na ten moment znika z rynku, jest Pixel. Powodów, co oczywiste, nie trzeba szukać aż tak daleko.

To koniec magazynu Pixel

Polski magazyn Pixel zawiesza działalność. Decyzja podyktowana została aktualną sytuacją ekonomiczną w kraju i na świecie. O nagłej decyzji czytamy na Facebooku pisma.

Powód jest do bólu prozaiczny. Po prostu w aktualnej sytuacji i kosztach głównie druku, papieru i prądu nie mogę sobie pozwolić na dalsze wydawanie pisma. Zbyt wiele to kosztuje pod względem finansowym (i nie tylko). Tym bardziej jest mi żal, bo udało się Wam stworzyć pismo wyjątkowe w wyjątkowych czasach. Ja osobiście spełniłem marzenie o wydawaniu czasopisma, który współtworzą moi idole z lat, kiedy zaczynałem swoją przygodę z komputerami. Jak o tym myślę, to dochodzę do wniosku, że “impossible is nothing”. Jestem Wam wszystkim niezwykle wdzięczny za to, że mogliśmy stworzyć tę historię wspólnie.

– czytamy na FB Pixela

Co ciekawe, nie oznacza to, że pismo nigdy nie powróci. Jest taka szansa, o ile tylko znajdzie się jakieś źródło finansowania w przyszłości. Na ten moment ciężko jednak dyskutować w tej kwestii, bo sytuacja jest, jaka jest. Z pewnością za to pozostają z czytelnikami okolicznościowe wydania pisma jak choćby przy okazji Pixel Heaven. Idea Ahed nie planuje jednak wycofania PSX Extreme, które wciąż ma się ukazywać.

W kwestiach biznesowych będziemy kontynuować wydawanie PSX Extreme. W obecnej sytuacji będzie to jedyny na polskim rynku miesięcznik poświęcony tematyce gier wideo. Pod kątem cyfr wypada lepiej niż Pixel i liczę na to, że koncentrując się na jednym tytule uda się nam go umocnić. Mam też nadzieję, że uda się nam zachęcić również Was do sięgnięcia po ten magazyn, postaramy się przemycić na jego łamach “ducha Pixela”.

– czytamy

Ostatni, 84. numer Pixela ukaże się 21 grudnia 2022 roku. Z kolei 304. numer PSX Extreme trafi do saloników prasowych 14 grudnia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie