Piraty na PS4 coraz bliżej? “Konsolę można uznać za złamaną” [Aktualizacja]

Jeden z hakerów twierdzi, że poradził sobie z zabezpieczeniami PlayStation 4.

[Aktualizacja]

Haker CTurt widocznie już otrzymał odpowiednie pismo od Sony, ponieważ zaprzestaje jakichkolwiek dalszych prac nad grzebaniem w PlayStation 4. Potwierdza to poniższy wpis z serwisu Twitter.


CTurt
CTurt
[Oryginalna wiadomość]

Piraty na PS4 mogą stać się rzeczywistością? Haker ukrywający się za nickiem CTurt donosi, że udało mu się uzyskać dostęp do systemowej pamięci RAM konsoli PlayStation 4, wykorzystując lukę w przeglądarce. CTurt ujawnił w sieci metodę, pozwalającą tego dokonać.

Póki co, taki trik możliwy jest jedynie na bardzo starej wersji systemu PS4. Chodzi o tę z numerkiem 1.76. Późniejsze aktualizacje załatały dojście do jądra konsoli. Nie wiadomo jednak, czy CTurt nie stara się już czasem rozpracować również nowszych wersji systemu.

Haker donosi, że przygotował exploit, który niedługo może pojawić się w sieci, co na pewno nie jest dobrą wiadomością dla Sony. Możemy się jednak domyślać, że japoński producent nie zostawi tej sprawy własnemu biegowi i sprawie na pewno przyglądają się odpowiedni ludzie.

Dokonanie hakera może spowodować, że w przyszłości zaczną pojawiać się autorskie programy na PS4, co może, lecz nie musi, skończyć się pirackimi kopiami gier. CTurt napisał na Twitterze, że już teraz możemy oficjalnie uznać PlayStation 4 za złamaną.

CTurt
CTurt

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

101 Shares
Share101
+1
Tweet