Piracki statek w Starfield? Ten gracz woli klasykę od futuryzmu

statek w Starfield
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Kreator pojazdów kosmicznych w grze Bethesdy pozwala na wiele. Nic dziwnego, że gracze decydują się na wehikuły, których nie powstydziliby się bohaterowie filmów i seriali sci-fi. A co powiecie na piracki statek w Starfield? Pewien gracz zdecydowanie preferuje klasyczny design.

To nie tak, że próbujemy wyśmiać projekt rodem z serii “Piraci z Karaibów”, co to to nie. Trzeba jednak przyznać, że w uniwersum Starfield, a więc wszechświecie, gdzie eksploracja kosmosu stanowi codzienność, widok pirackiej łajby (latającej!) robi ogromne wrażenie. I zaskakuje, choć całkowicie pozytywnie. Zobaczcie sami:

Co ważne, statek nie tylko wygląda, ale i działa. Choć jego konstrukcja przypomina dawne galery, to w rzeczywistości (growej) radzi sobie w kosmosie. Bezsprzecznie da radę w kosmicznych starciach no i zawiezie gracza do celu, wraz z drużyną. Trzeba przyznać, że projekt wypadł naprawdę nieźle. Użytkownik knaivey skorzystał z dostępnych w grze elementów, a i tak całość wygląda na wierną kopię statku pirackiego.

Zobacz: Najlepsze mody do Starfield

To tylko przedsmak tego, co gracze będą w stanie stworzyć w grze w kolejnym roku. Wtedy udostępnione zostanie wsparcie dla modów, a zatem uwolniona zostanie niepohamowana wyobraźnia graczy. Możemy tylko zgadywać, jakie cuda powstaną w świecie gry. Piracki statek w Starfield to zapewne tylko jeden z elementów, który zyska nowe oblicze dzięki fanowskim modyfikacjom.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie