Fani Metro i STALKER zbierają szczękę z podłogi. Nowa gra zachwyciła ich tak mocno

Pioner zachwyca fanów STALKER i Metro. Są wniebowzięci tym filmikiem
Newsy PC

Niby wiele nie potrzeba, aby zachwycić fanów STALKER-a czy Metro. Twórcom Pioner się jednak to udało, bo bezbłędnie oddają ten klimat.

Raz na jakiś czas, gdy zbiera mi się bardzo na wspominki, lubię wrócić sobie do książkowego cyklu Metro 2033, a szczególnie – do pierwszej części. Zazwyczaj towarzyszy temu nagła nostalgia i chęć na ogranie któregoś z paru STALKER-ów. Później jednak żałuję, że nie ma aż tak wielu udanych gier w tym klimacie. Wiecie, to nie jest Fallout, klimat to zupełnie inna bajka, a i gameplay może wciągnąć na setki godzin, nie oferując nawet jakiejś szczególnie wyszukanej historii.

Pioner z rychłym pokazem

Niemniej na horyzoncie nadchodzi nie tylko STALKER 2, a przynajmniej tak obiecują twórcy obiecującego projektu Pioner. Gra utrzymana mocno w klimacie zony ogarniętej anomaliami i potworami pojawiała się na naszych łamach kilkukrotnie. Teraz jednak twórcy ogłaszają, że już zaraz przekonamy się, jak ich dziecko ewoluowało.

W sieci pojawił się przepiękny i niezwykle klimatyczny filmik z fragmentami rozgrywki z Pioner. Bez zbędnego przedłużania, zapraszam do krótkiego seansu.

Materiał zwiastuje większy pokaz gry, który nastąpi już za dwa dni, bo 20 grudnia 2023 roku. Wtedy mamy dostać garść szczegółów oraz innych nowości, w tym – oby – możliwą datę premiery. Warto dodać, że w odróżnieniu od Metro czy STALKER-a, tym razem mówimy o grze MMO. Jest to więc ryzykowany pomysł, ale na przedstawionym filmie wygląda tak, jakby mogła zadowolić nawet zdeklarowanych fanów single’a.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie