Pioner to gra nawiązaują klimatem do serii STALKER

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tagi: ,

Lubisz serię STALKER? Oto zapowiedź Pioner, post-apokaliptycznego FPS

Rosyjskie studio GFGames tworzy MMO RPG, które czerpie garściami swoją stylistką z serii STALKER. Pioner będzie post-apokaliptycznym FPS, w który każdy będzie mógł zagrać „po swojemu”.

Mamy do czynienia w ostatnim czasie z ciekawym trendem. Często podczas premiery dużego tytułu zdarza się, że inne studia produkują tytuły podobne do nich stylistycznie. Dzieje się tak, ponieważ rosnący hype może u graczy wywołać głód, dlatego z chęcią wtedy sięgną po podobne twory. Przykładem tego może być polski Cyberpunk 2077, a w dzisiejszym artykule pomówimy o grze, która bez wątpienia sporo zyskuje dzięki nadchodzącemu STALKER 2.

Mowa tutaj o Pioner – MMO FPS RPG dziejącym się na sowieckiej wyspie po technologicznej katastrofie. Naszymi przeciwnikami będą zmutowane stworzenia, NPC oraz inni gracze. Gra jednak głównie będzie nastawiona na model PvE, aczkolwiek zdarzą się etapy PvP. To my będziemy decydować, czy chcemy w danym momencie się skradać albo zrobić głośną strzelaninę.

Graczy może zaciekawić fakt, że nie uświadczymy tutaj typowego rozwoju postaci. Twórcy zaprojektowali ten system tak, aby nie zwiększał bezpośrednio statystyk bohatera. Jakiekolwiek różnice będą wynikały głównie z naszych przedmiotów. Zwróćmy uwagę również na bronie, ponieważ będziemy mieli ogromną kontrolę nad ich budową.

Bezsprzecznie Pioner ma naprawdę świetnie wykonaną oprawę graficzną. Wszechobecny brud i ciemne, depresyjne barwy nadają całości świetnego klimatu. Twórcy nie podzielili się jeszcze planowaną datą premiery, ale wiadomo już, że odbędzie się tylko na PC. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się już doczekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się