Pierwsza recenzja Wolfenstein II: The New Colossus. “To nie wygląda jak gra z 2017 roku” [Aktualizacja]

Lecz dla wielu będzie to ogromny plus, a nie minus!

[Aktualizacja]

W sieci wylądowało już sporo recenzji Wolfenstein II: The New Colossus. Średnia z Metacritic wyciągnięta z 13 ocen wynosi 89/100. Mamy zatem kolejny hit!

9 premier na obecny tydzień. Powrót Assasin’s Creed, bohater z polskimi korzeniami i gra, która sprzeda Nintendo Switch

IGN (85/100) pisze wprost, że Wolfenstein II: The New Colossus jest wielkim tytułem, który koncentruje się głównie na fabule, bohaterach i ostrej zabawie. Gra jest długa i wymagająca, a strzelanie przynosi sporo frajdy, choć inteligencja przeciwników jest czasami wątpliwa. Zerknijcie również poniżej, jak punktował produkcję Gadgets 360.

Recenzje Wolfenstein II: The New Colossus – wybrane oceny:

  • DualShockers – 95/100
  • PlayStation LifeStyle – 95/100
  • Gadgets 360 – 90/100
  • IGN Italia – 85/100
  • Hardcore Gamer – 80/100

[Oryginalna wiadomość]

Pisaliśmy dzisiaj o zmianie polityki Bethesdy odnośnie wysyłania recenzenckich egzemplarzy gier do redakcji. Ponoć skończy się dostarczanie ich na dzień przed premierą i wydawca trochę wcześniej pozwoli ograć swoje produkcje dziennikarzom, by recenzje nie pojawiały się dopiero kilka dni po wypuszczeniu danej gry na rynek. Jak wyjdzie w praktyce? Czas pokaże, lecz w sieci rzeczywiście wylądowała pierwsza recenzja Wolfenstein II: The New Colossus, czyli tytułu, który zadebiutuje na PC, PS4 i Xbox One dopiero jutro (27 października).

Recenzja Wolfenstein II: The New Colossus powstała w oparciu o wersję strzelaniny na PlayStation 4 i odpowiada za nią serwis Gadgets 360. Na początek filmik z rozpakowaniem pudełeczka:

Co do samej oceny Wolfenstein II: The New Colossus wystawionej przez wspomniany portal, ta jest bardzo wysoka – 9/10. Według recenzenta omawiana strzelanina wcale nie wygląda jak produkt z 2017 roku, gdzie królują otwarte światy, wieczne podłączenie do internetu oraz mikropłatności. Nowy Wolfenstein pozbawia nas takich przyjemności, serwując tradycyjne strzelanie bez multiplayera i sklepików ze skinami. Z pewnością dla wielu osób to ogromna zaleta!

Graficznie nie można jednak powiedzieć, że Wolfenstein II: The New Colossus wygląda jak zeszłoroczny śnieg. Wręcz odwrotnie – recenzent chwali oprawę przyrównując ją do wrażeń, jakie wywołał najnowszy DOOM od id Software.

Przejście gry zajmuje około 15 godzin, podczas których doświadczymy ciekawej fabuły oraz rewelacyjnego modelu strzelania. Poziomy zostały zaprojektowane w taki sposób, że długo będziemy je pamiętać. Dochodzi do tego bardzo dobry voice acting. Minusy? Gadgets 360 wspomina o efekcie pop-in tekstur w przypadku broni, gdzie widać, że są one doczytywane z lekkim opóźnieniem. Taki problem można jednak naprawić aktualizacją, którą zapewne Wolfenstein II: The New Colossus otrzyma po premierze.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.