PES 2017 – na okładce Messi i czterech innych piłkarzy FC Barcelona

Nowe screeny i trailer nadchodzącej odsłony PES.

Konami informuje o podpisaniu umowy z hiszpańskim klubem, na mocy której Katalończycy będą wspierać swoim wizerunkiem serię PES przez nadchodzące lata. Dzięki temu na okładce nadchodzącego Pro Evolution Soccer 2017 zobaczymy twarze znanych piłkarzy. Tym razem będzie ich pięciu: Messi, Suarez, Neymar, Pique oraz Rakatic.


To oczywiście nie jedyny wynik współpracy Konami z FC Barcelona. Czołowi zawodnicy klubu zostaną wiernie odwzorowani w PES 2017, co możecie zobaczyć na przykładzie kilku screenów w galerii poniżej. Piłka nożna od japońskiego producenta otrzyma również oryginalny stadion Camp Nou, przełożony na świat gry w najmniejszych detalach.

Dzięki bliskiej współpracy z Barceloną możemy przedstawić serię PES ogromnej rzeszy fanów na świecie. Partnerstwo da nam dostęp do najlepszych graczy we współczesnej piłce i jednego z najbardziej szanowanych i ambitnych klubów. Seria PES słynie z realizmu i kontroli nad piłką, dlatego połączenie tak uzdolnionej drużyny z produkcją promującą taki sposób gry jest perfekcyjne – komentuje podpisanie umowy Tomotada Tashiro, szef Konami Digital Entertainment.

PES 2017 - na okładce Messi, Suarez, Neymar, Pique oraz Rakatic.
PES 2017 – na okładce Messi, Suarez, Neymar, Pique oraz Rakatic.

Porozumienie jest ważne również z punktu widzenia katalońskiego klubu, który dzięki temu będzie mógł promować się wśród milionów graczy. Jak zaznacza Manel Arroyo, wiceprezydent FC Barcelony ds. marketingu i komunikacji: Jesteśmy zaszczyceni mogąc podpisać porozumienie z Konami, które zostało tym samym partnerem premium klubu. Konami jest naszym strategicznym partnerem, który pozwoli nam przybliżyć FC Barcelonę milionom graczy na świecie. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy klub, zawodników i Camp Nou, perfekcyjnie odtworzone w najbliższej odsłonie PES oraz kolejnych edycjach.

PES 2017 – nowości, jakie zobaczymy w grze

Po pierwsze wymieniono jeszcze bardziej realne prowadzenie piłki. Ponoć poczujemy różnicę w zależności od piłkarza, który akurat ma ją przy nodze. Dokładniejsze mają być też podania, a dzięki ulepszonej fizyce gały, stanie się ona bardziej nieprzewidywalna.

Bramkarze mają otrzymać natomiast nowe ruchy, będą zaawansowane taktyki (m.in. tiki-taka) wpływające na rozgrywkę, podczas obrony rzutów rożnych pojawi się możliwość wyznaczenia konkretnych zawodników do pilnowania konkretnych rywali, a sztuczna inteligencja ma sama uczyć się podczas kolejnych rozgrywek, by jeszcze bardziej nam dokopać.

Tradycyjnie już dostaniemy setki nowych animacji, poprawione oświetlenie, wygląd murawy, piękniejszych zawodników i stadiony. O całą oprawę wizualna zadba zaktualizowany silnik Fox Engine.

PES 2017 zadebiutuje jesienią tego roku na PC oraz konsolach PlayStation 3, PS4, Xbox 360 i Xbox One.

Demo PES 2017 – kiedy zostanie zaprezentowane?

PES 2017 po raz pierwszy zostanie oddany w ręce graczy podczas targów Gamescom – czytamy na łamach serwisu VideoGamer. Uczestnicy imprezy będą mogli zagrać w demo PES 2017 i jak zaznacza Konami, sprawdzić osobiście niewiarygodne nowe elementy sterowania, oglądając przy tym na ekranie nowy standard realizmu. Wspomniane targi rozpoczną się już w przyszłym miesiącu. Gamescom 2016 zostanie otwarty dla dziennikarzy 17 sierpnia, a dla publiczności dzień później, czyli 18 sierpnia.

Kiedy demo PES 2017 zostanie udostępnione do pobrania dla pozostałych graczy? Bardzo możliwe, że również podczas trwania Gamescom 2016. Przypominamy, że wersję demonstracyjną poprzedniej odsłony piłki nożnej od Konami wypuszczono miesiąc przed premierą samej gry (w wersji na konsole). Nowy PES zadebiutuje 15 września, zatem targi w Koloni będą doskonałą okazją, by uwolnić demo PES 2017 dla wszystkich zainteresowanych. Nie zdziwimy się, jeśli taka wersja próbna pojawi się najpierw na konsolach, a dopiero po jakimś czasie na PC, jak miało to miejsce w przypadku demo PES 2016.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

31 Shares
Share31
+1
Tweet