PES 2016 anulowane? Niepokojący raport i emotka od twórców

Czy Konami rzeczywiście odpuści sobie w tym roku wydanie nowej odsłony Pro Evolution Soccer? Trudno w to uwierzyć. Mamy odpowiedź twórców!

[AKTUALIZACJA]:


Twórcy poinformowali właśnie, że możemy być spokojni jeśli chodzi o przyszłość serii Pro Evolution Soccer:

Chcę Wam po prostu powiedzieć, abyście się nie martwili. Przyszłość PES-a jest bezpieczna. Mamy przed sobą niesamowitą przyszłość i nie możemy się doczekać, aby Wam ją zaprezentować – podkreśla na łamach Twittera Adam Bhatti z Konami.

[ORYGINALNA WIADOMOŚĆ]:

Ostatnio słyszymy o Konami albo w kontekście usuwanej z PS Store wersji demonstracyjnej P.T., albo w kontekście rozstania z Hideo Kojimą. Teraz dochodzi do tego kolejna niepokojąca wiadomość i liczymy na to, że informacja nie znajdzie potwierdzenia w rzeczywistości.

Chodzi o najnowszy raport finansowy Konami. Znalazła się w nim również tabela z tytułami, które zostaną wydane w bieżącym roku fiskalnym firmy (publikujemy poniżej). Niestety, nie znajdziemy tam Pro Evolution Soccer 2016! Czyżby oznaczało to, że Konami rezygnuje w tym roku z nowej odsłony gry? Czy seria mogłaby być porzucona na zawsze? Trudno w to wszystko uwierzyć…

Jeden z graczy zapytał twórców PES poprzez serwis Twitter, czy PES 2016 nie został anulowany, jak może wskazywać wspomniany raport. Menadżer serii Adam Bhatti wydaje się być rozbrojony tym pytaniem i w ramach odpowiedzi puścił jedynie stosowną emotkę (PrtSc na końcu wiadomości).

Miejmy nadzieję, że kolejny Pro Evolution Soccer to jedynie kwestia czasu. Pozostaje jednak pytanie, dlaczego nowej edycji nie uwzględniono w planach wydawniczych na najbliższe miesiące.

Tabela z raportu Konami. Gdzie PES 2016?
Tabela z raportu Konami. Gdzie PES 2016?
PES 2016 anulowane? Oto odpowiedź
PES 2016 anulowane? Oto odpowiedź

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet