Gabe Newell tłumaczy, dlaczego PC jest najlepsze

PC jest najlepsze. Gabe Newell tłumaczy potęgę
Newsy PC

Gabe Newell w przemowie na Golden Joystick Awards postanowił wyjaśnić, czemu PC jest najlepszą platformą. No i trudno się z nim nie zgodzić.

Każdy, kto posiada PeCeta, doskonale zdaje sobie sprawę z paru rzeczy. Po pierwsze – moc. Jasne, dobry „blaszak” kosztuje niemało i pod tym kątem zdecydowanie bardziej opłaca się kupić konsolę. Jeżeli jednak poświęcimy parę wypłat, istnieje spora szansa, że będziemy mieć sprzęt nie tylko na długie lata, ale i taki, który pokaże nam prawdziwą moc nowych technologii. Drugą rzecz jest dowolna możliwość konfiguracji. Dla posiadaczy PC to raczej oczywista oczywistość, ale GabeN postanowił o tym przypomnieć.

Gabe Newell chwali PC

Wczoraj odbyła się gala Golden Joystick Awards na której rozdawano nagrody w kategoriach gamingowych i technologicznych. Bez zaskoczenia tytułem GOTY zostało Elden Ring. Jeżeli zaś chodzi o hardware, postanowiono wyróżnić Steam Deck’a. Też nie ma zaskoczenia, bo to świetny i wart każdej złotówki sprzęt. Do tej pory jeszcze nikt nie wydał przenośnej konsoli, która tak naprawdę jest całkiem niezłym PeCetem. Gabe Newell z Valve odebrał nagrodę i wygłosił krótką mowę.

W imieniu wszystkich w Valve, chciałbym podziękować za przyznanie Steam Deck nagrody Golden Joystick za najlepszy sprzęt do gier. Tak więc na moim komputerze mam procesor AMD, kartę graficzną Nvidia, komputer z Falcon Northwest, mam mysz Corsair, mam klawiaturę Logitech, mam monitor Samsung… I to jest ta interoperacyjność, ta kompatybilność, ta otwartość, która naprawdę umożliwia istnienie produktów takich jak Steam Deck.

– mówił Gabe Newell (za PC Gamer)

Newell może nie odkrył niczego nowego, ale podkreślił, w jakie rejony celuje jego firma. Valve znane jest z tego, że chce przesuwać granice technologii i to nie tylko pod kątem gamingowym. Rola Steam Deck’a jest całkiem ważna w dzisiejszych czasach, bo to zaskakująco solidne urządzenie, a na pewno pod kątem opłacalności. Oczywiście Valve regularnie przypomina nam, że nie tylko technologią żyje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie