Patch FIFA 16 kończy z niedorzecznymi decyzjami arbitrów

EA Sports przygotowało kolejną aktualizację FIFA 16. Oto wprowadzone zmiany.

Nowy patch FIFA 16 jest już dostępny na PC i niedługo pojawi się również na konsolach PS4 i Xbox One, choć jeszcze nie podano, kiedy konkretnie to nastąpi.


Deweloperzy podkreślają, że przy tworzeniu najnowszej łatki skupili się na tym, czego oczekują gracze. W ten sposób wybrano cztery obszary, które należy zmienić: rzuty karne i decyzje arbitrów, podania, pressing w defensywie oraz ustawianie się zawodników. Co konkretnie poprawiono w tych kwestiach?

Patch FIFA 16:

  • Usprawniono systemy fizyki i zasad gry w celu poprawienia jakości decyzji podejmowanych przez arbitrów, w tym przyznawania rzutów karnych.
  • Zmodyfikowano zachowanie piłkarzy w przypadku przechwytów i mechanizmu pressingu kolegi z drużyny w celu osiągnięcia lepszej równowagi przy wysokim pressingu.
  • Poprawiono szybkość występowania zmęczenia u piłkarzy w przypadku stosowania agresywnych przechwytów i pressingu kolegi z drużyny. To z kolei może wpłynąć na możliwość stosowania wysokiego pressingu na późniejszych etapach meczu, kiedy zawodnicy będą już mocno odczuwać trudy spotkania.
  • Naprawiono przypadki braku aktywacji automatycznego odbioru pomimo prawidłowego ustawienia zawodnika.
  • Usprawniono system ustawiania się zawodników, co powinno poprawić ruch piłkarzy z przodu oraz wsparcie dla atakujących.

To jednak nie koniec. Aktualizacja wprowadza również drobne zmiany w systemie premii do atrybutów piłkarzy w przypadku wysokiego zgrania w trybie FIFA Ultimate Team, co według EA Sports również wpływa na podania, przechwyty i strzały z daleka.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

37 Shares
Share37
+1
Tweet