Deweloper obiecuje koniec frustracji i podaje listę pilnych poprawek
Operacja Health powoli się rozkręca.
Dwa tygodnie temu Ubisoft zapowiedział, że bierze się ostro za naprawianie Rainbow Six Siege. Niestety, była to jednocześnie zła wiadomość dla polskich graczy i jeśli nie wiecie o co chodzi, całą sprawę przypominamy na końcu tej wiadomości.
Poniżej znajdziecie natomiast spis priorytetów przedstawionych przez Ubisoft, nad którymi deweloper obecnie pracuje i które zostaną ujęte w pierwszej modyfikacji przeprowadzonej w ramach reanimacji gry. Część zmian zostanie wdrożona wraz z patchem 2.2.1 do Rainbow Six Siege, a na niektóre będziemy musieli poczekać do aktualizacji z numerkiem 2.2.2.
Najważniejsze zmiany w ramach Operacji Health:
Jednoetapowy matchmaking
Koncentrujemy się teraz na testach i implementacji jednoetapowego matchmakingu. Aktualnie testujemy go na serwerze technicznym.
Poprawki do map
Nasz zespół ds. projektowania poziomów przejrzy każdą mapę, by poprawić znalezione błędy i usterki.
Wyłączanie się gry
Nasz zespół techniczny przejrzy fragmenty kodu, które powodują wyłączanie się gry. Dzięki temu będziecie mogli się cieszyć bardziej stabilną rozgrywką.
Pola obrażeń
Obecnie obszar pola obrażeń przechodzi testy na serwerze technicznym. Gdy je ukończymy, trafi do użytkowników.
Zabijanie przy odradzaniu
Zdajemy sobie sprawę z panującej wśród graczy frustracji z powodu przypadków zabijania postaci zaraz po odrodzeniu. Nasz zespół ds. projektowania poziomów skoryguje miejsca, w których takie sytuacje nadal są możliwe. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę, że dotyczy to wyłącznie zdarzeń, w których obrońca może zabić wroga w ciągu pierwszych sekund po jego odrodzeniu. Jeśli gracz biegł w stronę celu i zginął, gdyż nie skorzystał z osłon, winę ponosi on, a nie gra.
Wejście do rozgrywki w trakcie jej trwania
Nie planujemy wprowadzać możliwości wchodzenia do trwających meczów rankingowych. Będziemy za to pracować nad różnymi błędami, na które natknęli się gracze włączający się do trwającej rozgrywki w trybie swobodnym.
Problemy z rozbrajaczem (dźwięk, podkładanie, niszczenie)
Kontakt z rozbrajaczem nie zawsze jest płynny i intuicyjny, a zdarza się, że w ogóle przebiega nie tak, jak powinien. Dokonamy całościowego przeglądu rozbrajacza, żeby uporać się z tymi problemami. Prace te będą prowadzone przez cały czas trwania Operacji Health.
Glaz
Trochę uwagi poświęcimy Glazowi. Więcej szczegółów już wkrótce!
Decyzja Ubisoftu nie spodoba się Polakom. To cios, by ratować Rainbow Six Siege
Zapewne wielu z Was ucieszyło się kilka miesięcy temu z faktu, że Rok 2 w Rainbow Six Siege będzie zawierał polski sezon. Jak się teraz okazuje, nic z tego.
Ubisoft informuje o wprowadzeniu do Rainbow Six Siege tzw. Operacji Health, której celem jest poprawa głównych elementów produkcji, by zbudować solidną podstawę na przyszłość. Operacja Health potrwa aż trzy miesiące, zatem oznacza to zmiany w rozkładówce roku drugiego. Niestety padło na polski sezon, który wypada z kalendarzyka, by zrobić miejsce dla wspomnianej operacji naprawczej Rainbow Six Siege.
Jak czytamy na oficjalnej stronie strzelaniny:
Operacja Health będzie się opierać na wprowadzaniu zmian krok po kroku oraz nowej filozofii trzyetapowego rozwoju gry, co pozwoli nam na stopniowe wprowadzanie nowych elementów. Na przykład jednoetapowy matchmaking zostanie najpierw opublikowany na technicznym serwerze testowym (TTS), potem na PC, a wreszcie, gdy będzie już gotowy, na Xbox One oraz PS4.
Ponieważ Operacja Health przesunęła nasz sezon, którego akcja toczy się w Hong Kongu, musieliśmy zmienić nasz plan działań na Rok 2. Hong Kong zostanie wydany w sierpniu jako element Sezonu Trzeciego, a Korea Południowa w listopadzie podczas Sezonu Czwartego. Polska nie ma już poświęconego sobie sezonu, ale nasi operatorzy z GROM-u zostaną wprowadzeni na początku Sezonu Trzeciego i Czwartego.
Jak zatem widzicie, element polski zostanie w Rainbow Six Siege i otrzymamy dwóch operatorów GROM, lecz na mapę w Polsce oraz sezon poświęcony biało-czerwonym nie ma co liczyć.
Polska mapa nie zostanie opublikowana, ale wciąż do gry trafi dwójka polskich operatorów – jeden wraz z Hong Kongiem i jeden wraz z Koreą Południową. Powodem anulowania sezonu polskiego jest skupienie się na kondycji gry, a nie na dodawaniu do niej nowej zawartości – wyjaśnia deweloper.
Dlaczego Ubisoft anulował polski sezon, a nie Hong Kong albo Koreę Południową? Deweloper tłumaczy, że nie anulowaliśmy Hong Kongu, ponieważ wykonaliśmy już sporą część prac z nim związanych. Plan na Koreę Południową pozostał niezmieniony w wyniku oceny potrzeb i możliwości naszego zespołu.
Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów i konkretów odnośnie konsekwencji wprowadzenia Operacji Health oraz przeczytać odpowiedzi na rodzące się pytania, zajrzyjcie na tę stronę.