Patch 1.9 do Minecraft miesza w mechanice walki

Combat Update jest już gotowy do pobrania.

Patch 1.9 do Minecraft wylądował na PC – informuje studio Mojang. Jak wskazuje nazwa aktualizacji, otrzymujemy coś związanego z walką. Wśród najważniejszych zmian warto wymienić możliwość trzymania przedmiotów w obu dłoniach. Można zatem do jednej kieszeni włożyć łuk, a do drugiej konkretny rodzaj strzał (update wprowadza nowe rodzaje), którymi poczęstujemy przeciwników. Nic nie stanie też na przeszkodzie, by walczyć dwoma mieczami, albo jednym, łapiąc w drugą rękę kolejną nowość – tarczę.


Deweloperzy tłumaczą, że zasadniczej zmianie uległa również sama walka, która nie będzie już sprowadzać się do ciągłego klikania lewego przycisku myszki. Oczywiście nadal możemy siekać wrogów taką metodą, lecz nie będzie ona efektywna. Bronie zyskały bowiem nową statystykę, która pokazuje, jak szybko nasza broń odzyskuje pełną sprawność, która pozwala zadawać maksymalne obrażenia. Jeśli będziemy za szybko machać mieczykiem, broń nie nadąży z regeneracją, a nasze ciosy – choć liczne – będą wówczas bardzo słabe.

Ponadto Patch 1.9 do Minecraft wprowadza nowe ataki specjalne dla mieczy oraz toporów. Możemy je potrenować np. na nowych przeciwnikach, którymi są jeźdźcy-szkielety. To jednak nie wszystko – są nowe purpurowe klocki, igloo, głowa smoka i inne ciekawostki, które wymieniono na oficjalnej stronie Mojang.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

25 Shares
Share25
+1
Tweet