Płatne skrzynie jedną z nowości w grze od Ubisoftu. Oto szczegóły aktualizacji

Patch 1.7 do The Division znajduje się obecnie w fazie testów.

Wczoraj deweloperzy uruchomili serwety testowe dla aktualizacji 1.7 na komputerach PC obiecując jednocześnie, że wkrótce do sprawdzania nowości przystąpią również posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Jednocześnie na polskim forum The Division pojawiło się podsumowanie nadchodzących zmian, wśród których mamy zdarzenia globalne, tajny sprzęt, wyróżnienia, naszywki i wiele więcej.

Co ciekawe, do The Division trafią skrzynki (zaszyfrowane zasobniki), które otworzymy specjalnym kluczem. Żeby go zdobyć, trzeba będzie zebrać 10 jego fragmentów lub zajrzeć do sklepu, gdzie po prostu kupimy wyjątkowy kluczyk.

Patch 1.7 do The Division – najważniejsze zmiany:

Zdarzenia globalne

Zdarzenia globalne to trwające tydzień sesje pełne zabawnych, choć wymagających, modyfikacji tradycyjnej rozgrywki. Ich celem jest skłonienie was do zmiany sposobu gry w The Division. Nowe doświadczenia zostaną wzbogacone o zupełnie nowe przedmioty pojawiające się w ramach zestawów tajnego sprzętu. Zdarzenia te potrwają tydzień, a dodatkowo wprowadzą nową walutę – żetony, które otrzymacie jako nagrodę. W zamian za nie będziecie mogli kupić różne przedmioty, takie jak tajne zasobniki. Gracze, oszczędzając żetony, będą mogli kupić najdroższe zestawy, bądź też wydawać je na tańsze w nadziei, że trafi im się coś nieoczekiwanego.

Tajny sprzęt

Ostatnio informowaliśmy was o najnowszym rodzaju wyposażenia, jakie pojawi się w The Division, czyli o tajnym sprzęcie. Znajdziecie go w tajnych zasobnikach podczas trwania zdarzeń globalnych, ale będzie można go też zdobyć w łupach w zwykłej rozgrywce po zakończeniu zdarzenia. Każde zdarzenie globalne wprowadzi trzy zestawy tajnego sprzętu, opartego na dotychczasowym sprzęcie dostępnym w grze. Będą to warianty istniejącego sprzętu, cechujące się lepszymi statystykami dla broni głównej, możliwością rekalibracji dwóch atrybutów oraz premie za posiadanie pięciu lub sześciu sztuk sprzętu z zestawu.

Wyróżnienia

Wyróżnienia to nowy, wprowadzony w aktualizacji 1.7, system osiągnięć w The Division. Będą one uzależnione od wielu statystyk oddających wasze osiągnięcia w grze. Aktualnie istnieją trzy rodzaje wyróżnień: wyzwanie, statystyka i lista. Za zdobycie wyróżnienia gracze otrzymają zupełnie nowy element wystroju: naszywkę umieszczaną w nowym slocie.

Naszywki

Naszywki to nagrody za przyznane wyróżnienia. Zastąpią one dotychczasowe naszywki SHD Phoenix, które gracze nosili na prawym ramieniu. Nowe naszywki będą w czytelny sposób informować o poziomie wyróżnienia osiągniętego przez gracza, a dodatkowo staną się elementem odróżniającym agenta od innych.

PST

(Re)personalizacja postaci

Jesteśmy podekscytowani mogąc was poinformować, że dodaliśmy nowy obszar, w którym agenci SHD będą mogli dostosować swój wygląd. Szatnia znajduje się w Terminalu, na prawo od wejścia z Bazy Operacyjnej i zawiera lustro ułatwiające zmianę wyglądu.

Zaszyfrowane zasobniki

Zaszyfrowane zasobniki to zupełnie nowe, specjalne pojemniki z łupami, które można kupić w sklepie. Zawierać one będą nowe elementy wystroju dla agentów, składające się na kolekcje. Do otwarcia zaszyfrowanych zasobników wymagany będzie zupełnie nowy klucz. Gracze będą mogli stworzyć go samodzielnie ze znajdowanych podczas rozgrywki fragmentów. Do stworzenia jednego klucza szyfrowego potrzeba będzie dziesięciu fragmentów. Oczywiście pojawi się też opcja nabycia go w sklepie.

Torba kurierska NinjaBike

Nie możemy też nie wspomnieć o nadchodzących zmianach w budzącym kontrowersje elemencie wyposażenia, a mianowicie torbie kurierskiej NinjaBike. Przywróciliśmy ją w aktualizacji 1.7 PTS, uzupełniając ją o nowy, potężny talent. Korzystanie z torby pozwoli teraz jej użytkownikowi odblokować następną premię dla posiadanego wyposażenia. Na przykład, jeśli posiadacie dwie sztuki wyposażenia zestawu Obsługi Taktycznej i trzy sztuki zestawu Odzysku, torba NinjaBike da wam premię dla dwóch i trzech sztuk wyposażenia Obsługi Taktycznej i premię za cztery sztuki wyposażenia Odzysku. Możliwych opcji jest niemal nieskończona liczba, więc zachęcamy do ich testowania! Pamiętajcie jednak, że opcja ta występuje obecnie wyłącznie na serwerze testowym i może jeszcze ulegać zmianom.

Trzeba też podkreślić, że torba kurierska działa tylko dla premii za dwie, trzy i cztery sztuki z zestawu i nie odblokowuje premii za pięć, czy sześć sztuk.

Zdarzenia globalne

W tej rundzie na serwerze testowym nie pojawią się zdarzenia globalne, ale możecie się ich niedługo spodziewać. Zespół będzie próbował je wprowadzić w drugim tygodniu działania serwera testowego, ale to jeszcze nie jest do końca pewne. Jak tylko będziemy coś wiedzieć, damy wam znać tradycyjnymi kanałami informacyjnymi.

Źródło: forums-pl.ubi.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.